| DonMecanico a întrebat:

Am niste intrebari celor care merg la sala sau a mers, fiind incepator, si facand o luna de sala, eu am inceput sa fac antrenamentul, luni : biceps, marti : triceps si etc restul grupelor, intrebara mea este, are cv daca fac doar o grupa pe zi? fac asa pentru ca nu stiu daca ma tine pe mine 2 grupe, ca obosesc repede si nu am forta aia sa ma fortez pentru ambele grupe., si vreau sa imi recomandati niste proteine. am 1.72, si aproximativ 61-62 kg, vreau ceva mai ieftin ca pret, dar suplimentele sa fie bune si sa am rezultate vizibile de la primele luni;-? dau funda

6 răspunsuri:
| AntrenorFitness a răspuns:

Poti lucra linistit o grupa musculara pe zi, dar trebuie sa incepi cu grupele mari: Piept, spate sau picioare. Grupele mai mici cum sunt biceps-triceps le poti lucra in acelasi antrenament.
O varianta de antrenament ar fi
Luni-Piept, Marti-spate, miercuri-picioare si joi-brate si vineri umeri.
Alte programe gasesti aici: http://www.megaproteine.ro/antrenamente-si-nutritie.html si ca si supliment ti se potriveste Pro complex gainer.
http://www.megaproteine.ro/......ner-2-3kg/
Multa bafta!

| MassEffect a răspuns:

Nu se poate in cateva luni, poate 2 3 ani, si lasa suplimentele, mananca bine de 5 ori pe zi si odihnestete si o sa ai rezultate.Bafta

| DonMecanico explică (pentru MassEffect):

Spune-mi si mie masa de dim, in program imi este ouale + altele, dar ma intereseaza ceva, am auzit ca nu e bine sa mananci multe oua, ca na, galbenusul ala. nu face bine la ficat /colesterol, si aud la alti ca mananca o omleta din 7 oua raised eyebrows doar cu albusul si galbenusul il arunca, dar omleta e prajita, nu face rau de la atatea ore, si na, in ulei e bine? tu ce imi spui. cum sa consum. si cate,

| MassEffect a răspuns (pentru DonMecanico):

Poti sa iti faci omleta din 7 oua(3 oua intregi si 4 albusuri)Ar fi bine sa fie fara ulei, Poti sa alternezi mesele de dimineata. Dimineata poti sa mananci fulgi de ovaz cu lapte degrsat si scortisoara pentru gust.Nu iti fac nimic galbenusurile, si eu mananc si 10 oua pe saptamana si ciar acuma mi-am facut analizele si toate au iesit perfect.

| DonMecanico explică (pentru MassEffect):

N-am inteles faza asta " ar fi bine sa fie fara ulei ' pai cum pot face omleta fara ulei sa se prajeasca?, pff tu mananci 10 oua pe sapt, si eu daca o sa-mi fac in fiecare zi omleta ( cel putin 5-6 zile pe sapt ) din 7 oua (3 intrebare / 4 alb ) o sa se aduna mai mult decat la tine. si poate ataca rau. ficatul.sau?

| MassEffect a răspuns (pentru DonMecanico):

Tiam zis fara ulei, nu pui ulei. Poti sa schimbi masa de dimineata, sa mananci si altceva, o felie de branza cu rosi etc, nu e neaparat nevoi sa manci in fiecare zi oua.Eu mananc 10 oua intregi, plus vreo 10-15 albusuri.Da exista posibilitatea sa iti afecteze ficatul.