| Nicula_Florentin_2001 a întrebat:

Am o gantera de 5 kg si nu stiu cate sa trag si cate repetari sa fac, am 16 ani

Răspuns Câştigător
| MirelaHard a răspuns:

Poti sa fici cate 20 in fiecare seria cu pauza intre ele, iar la fiecare serie schimbi pozitia mainilor. Si nu trebuie sa faci toata ziua, faci o ora maxim o ora jumatate.

5 răspunsuri:
| 1231242 a răspuns:

Ei bine daca vrei muschii as zice cate 4 rep pe serie, daca vrei sa faci degeaba fa cum spune mirelahappy

| Hexiled a răspuns:

Colegii de pe TPU ti au dat exercitii pe care si eu le fac. Dar vezi cu ce mana incepi, daca esti dreptaci incepi cu stanga, iar daca esti stangaci incepi cu dreapta. Daca tu esti dreptaci si iti propui de exemplu sa faci 15 ciocane dar poti face doar 10 pe stanga atat faci si pe dreapta. Sper ca ai inteles ce am vrut sa ti zic

| andreeadenisa22 a răspuns:

Ai putea să faci 4 serii a câte 20 de repetări. Între fiecare serie e recomandat să iei pauze de aproximativ 1 minut. După cele 4 serii, ai putea să iei pauze de vreo 10 minute și apoi să repeți. Nu mă pricep prea bine, dar am văzut că băieții de la sala fac ceva asemănător cu ce ți-am zis. Sper că am reușit să te ajut cu ceva ^_^.

| Killerobmmmm a răspuns:

Eu la 16 ani cu o gantera de 6 fac flexii 12 repetari x4 ciocane 12x4 si ma pun pe scaun, pun cotul pe picior si miscarea pleaca de la 120 de grade pana la 0 grade 12 rep x4