| TaviCompany a întrebat:

Cum sa trag de gantere am o gantera de 10 kg sau 12 kg nu stiu sigur...Cum sa trag de ea adica cate repetiti si de cate ori pe zi...si in cat timp se va cunoaste se va cunoaste pana incepe scoala?happyMs!

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Termina cu aberatii de copii mici de genul "pe zi", muschii cresc in zilele de pauza

Uite cum sa te antrenezi :
http://www.getfit.ro/......acasa.html

Dar intelege, muschii se fac IN ANI DE ZILE cu SALA + alimentatie speciala ( nu 3 mese pe zi, ciorbe si alte prostii ).

Tu fara alimentatie si cu 2 gantere amarate, evident ca nu o sa se vada MAI NIMIC nici pana vara viitoare

| TaviCompany explică (pentru Cosmin86):

Poi eu nu vreau mare lucru doar putin fiindca vara viitoare ma apuc de box. Oricum mersi ai dat cel mai bun raspuns happy.Ai Funda!

5 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Ce ai putea sa faci cu doar o gantera. macar daca aveai 2; asa doar una e chiar degeaba

| MalusDacus a răspuns:

3 serii de cate 10 daca poti, daca nu 3 serii de cate poti sa faci maxim.intr-o luna incepe sa se cunoasca.Fa si flotari si abdomene :d tot asa cate 3 serii. bafta.

| C3L1 a răspuns:

Pai eu zic sa faci vreo cincisprezece ridicari si asta numim o serie. Faci vreo 3-4 serii pe zi cu pauza de 5 min intre ele si peste 1 luna-1luna jumatate cred ca se va vedea ca ai tras de fiare.

Eu iti urez mult noroc. Sper ca te-am ajutat. Funda?

| Cosmin86 a răspuns (pentru C3L1):

Ai dat cel mai prost sfat posibil

si mai cersesti si o funda ca un copil mic