| MadalinVoicu98 a întrebat:

Am o intrebare am auzit mituri ca si cum daca te lasi de antrenament o saptamana sau o luna pierzi forta nu mai ai aceeasi rezistenta etc, eu ma antrenez de mult timp 4 ani si am facut pauza 2 luni si chiar am fost mai bun decat inainte cand am inceput din nou antrenamentele la biceps! De ce? Si nu am avut vreo accidentare sau ceva

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Asa e cand fiecare poate afirma orice tampenie, fara macar sa caute sa vada, stiintific vorbind organismul nostru complex are o memorie, inclusiv masa musculara are, adica tu daca te apuci de culturism chiar si 3 ani tot ma intreci pe mine care sunt incepator,totul e sa nu bagi diete de infometare sa consumi si carne si astfel de pastreaza totul, carne ca peste, pui, curcan, miel, vita, proteine vegetale, dar 3 zile nu putem dedica corpului nostru pe bune e asa de mult, din 7 zile doar 3 zile si atunci o ora, din pacate si cand slabesti organismul are o memorie, adica eu voi avea o rata metabolica mai mica ca x care nu a slabit vreodata

2 răspunsuri:
| MadalinVoicu98 explică:

Am avut rezistenta mai buna chiar dupa pauza de 2 luni fara activitate fizica inainte mancam 3 mese si in pauza de 2 luni mancam 2 mese mai putin si cand m-am reintors aveam mai multa forta

| MadalinVoicu98 explică:

Si nici nu consum carne mananc 3 oua branza 2 felii paste si fulgii ovaz cu lapte 100 g fulgi si 2 felii telemea vaca 100g felia! deci carne nu consum nu am proteine necesare si eu cand m-am reintors la antrenament tot am fost mai bun decat inainte! app fac cu gantera de 25 kg