| Mihai123211 a întrebat:

Am si eu o intrebare.Merg la sala cu un coleg si spre deosibire de mine el creste repede in forta desi nu are cine stie ce masa musculara.Eu fac impins la pipet cu 60 kg iar el cu 60 kg se incalzeste.Amandoi avem 18 ani eu mai si muncesc la tara da tot nu reusesc sa-mi maresc forta.Cum el poate sa creasca repede si eu nu?

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Citeste aici pentru mai multe detalii :

http://www.cristianmargarit.ro/......rezistenta

E si o chestie de genetic, unii cresc mai repede decat altii. In plus, tu daca muncesti si in afara salii risti sa te supra-antrenezi => progrese mai lente.

Ce program de antrenament si alimentatie ai?

| daassh a răspuns:

Probabil ca il ajuta geneticul(parerea mea).

Răspuns utilizator avertizat
| ilfenomeno18 a răspuns:

Poate ia creatina sau amino acizi astea sunt pastile care te ajuta sa pui mai bine masa musculara pe tine

| DennisDMR a răspuns:

Poate unul e mai gras si unul mai slab si acela slab "creste" in forta mai repede pentru ca cei cu muschi sunt mai slabi si aia grasi trebuie sa slabeasa si trebuie scada din grasime cea ce e mai greu.