| WayhaughtK a întrebat:

Am un metabolism foarte lent si as vrea sa pun masa musculara pe mine.
Este posibil?

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De unde știi că este lent? L-ai măsurat?
Masa musculară se pune prin exercițiu fizic. Simplu.

| Cosmin86 a răspuns (pentru sadrian46):

Excericii + alimentatie. Fara alimentatie poti sa faci 40 de ani exercitii si sa nu se vada mare lucru.

| sadrian46 a răspuns (pentru Cosmin86):

Mi-am închipuit că mănâncă. de aceea nu am amintit mâncarea.
Iar, whey protein înainte antrenament am părerea mea, nu mai continui, că e duminecă.

| Cosmin86 a răspuns (pentru sadrian46):

Oricine mananca, dar putini isi asigura necesarul proteic.

Proteina din zer (whey=zer) clar dupa, inainte o sa fie irosita pentru energie.

| Paul754880338 a răspuns:

Exista 3 tipuri metabolice : ectomorf, mezomorf si endomorf. Ar trebui sa stabilim la care dintre astea te incadrezi, apoi putem vorbi mai mult.

| cristiww a răspuns (pentru Paul754880338):

Sunt tipuri somatice cele 3, nu metabolice. De fapt multi spun ca nici nu exista fiecare persoana este diferite.

| Paul754880338 a răspuns (pentru cristiww):

Ignoranta pare sa fie cea mai mare piedica in calea progresului

| Paul754880338 a răspuns (pentru cristiww):

Cum vrei tu. Dar cum ramane cu diferenta aceea dintre cineva care progreseaza rapid in urma antrenamentului si un altul care este mai lent in progres? Este oare ignoranta asa cum am mai apus o piedica in calea cunoasterii si a progresului?