| anonim_4396 a întrebat:

Am varsta de 15 ani si am 1, 80-1,81 m si as vrea sa fiu mult mai inalt ce credeti voi puteam depasi inaltimea d 1, 90 m, va rog mult de tot recomandatimi niste exerceti ofer funda

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Poate 20 de mm, nici aia nu sunt sigur. O sa intreb un medic ce parere are despre afirmatia asta si o sa revin cu un raspuns in weekend

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Salut.
Cum am promis, o sa revin. Deci afirmatia "cresti 20 de cm in cateva luni" e o aberatie NOTORIE, poti intreba orice doctor. Eu cand am intrebat in weekend se uitau lung la mine :))

Uite aici toate informatiile de care ai nevoie :

http://www.getfit.ro/sanatate/anatomie-fiziologie/crestere-in-inaltime.html

| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Trebuie sa faci inot vreo 1luna jumatate si basket o luna si vei avea 2m

| Cosmin86 a răspuns (pentru PorcușorulDeGuineeaV):

Creste 20 de cm intr-o luna jumate? straight face

| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Chiar mai mult

| Cosmin86 a răspuns (pentru PorcușorulDeGuineeaV):

Poate 20 de mm, nici aia nu sunt sigur. O sa intreb un medic ce parere are despre afirmatia asta si o sa revin cu un raspuns in weekend

| vanonim a răspuns:

Fa miscare nu exagerat, cum a zis si BrockLesnar inot in principal.De ce ai vrea sa ai inaaltimea asta? Eu daca as putea asa vrea sa raman pentru totdeauna la 1.75.