| Eugeniusu a întrebat:

Are ceva daca alerg pe banda si fac exercitiul pullover de 5 ori pe saptamana la sfarsitul fiecarui antrenament? Am inteles ca aceasta combinatie ajuta la dezvoltarea cutiei toracica.

2 răspunsuri:
| cristinel375 a răspuns:

Este adevarat ca acest exercitiul iti mareste cutia toracica dar e bine sa nu faci exces..si banda e buna dar nu ajuta la cutia toracica.

| Eugeniusu explică (pentru cristinel375):

Am citit niste studii pe internet in care au fost pusi sa faca pullover apoi alergatul pe banda. S-au observat cresteti semnificative, nu stiu ce sa zic.