| anonim_4396 a întrebat:

Are ceva daca imi antrenez tot corpul in fiecare zi, adica voi putea face progrese, folosesc gantere de 10 kg?

4 răspunsuri:
| DovleacTurbat a răspuns:

Zi de zi? In niciun caz. Ai nevoie de odihna pentru a te odihni, recupera, dezvolta. Nu sunt prea recomandate aceste antrenamente full-body deoarece sunt obositoare si nu iti poti lucra fiecare grupa in parte la intensitate maxima.

| Daniel9988 a răspuns:

Daca faci 10 kg timp de mai mult de 30 minute/zi, una dupa alta, vei face febra musculara.Intre 2 zile a cate 30 minute gantere trebuie pauza o zi.Eu am pornit de la 10 kg si la 3 luni am mai adaugat cate 2 kg pe fiecare parte.Acum am 20 kg de o parte si 20 kg de alta, abia o pot ridica laughing

| sami004 a răspuns:

Poti sa te antrenezi i jur de un sfert de oar pe zi cu 5 zile de munca si doua pauza.