| alin9669 a întrebat:

Asi vrea sa-mi prezentati si mie un program de "facut sala acasa". Vreau sa imi spuneti ce exercitii trebuie sa aplic pentru muchii membrelor superioare (ma refer la brat si antebrat), dar si pectorali eventual abdomen si spate. Mentionez ca nu vreau sa iau proteine, hormoni etc. Doresc sa-mi spuneti ce trebuie sa fac, la ce ora, de cate ori pe zi/saptamana, etc. Apropo am cumparat un flexor si as vrea sa stiu daca este intr-adevar util. Daca da ce exeritii imi recomandati cu el si cat timp trebuie sa-i aloc. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| AndreyFsk a răspuns:

Salut!
Eu practic ce spui tu de 2 ani si ceva. iti recomand in jurul pranzului sau daca poti dimineata urmatorul program :
- 10 flotari / serie (cate serii duci, acestea ajutand la dezvoltarea pectoralilor)
- abdomene (in jur de 50 acum la inceput ar fi super)
- flexorul este foarte util, fa cate 10 flexiuni cu el in 3 serii pentru inceput.(lucrezi spatele)
- Pentru brate si antebrat se pot folosii barile de pe afara in tractiuni sau daca ai gantere faci cate 10 ridicari in 4-5 serii.
- Si flexiuni cu gantera pentru umeri, 2 -3 serii de 5 flexiuni/serie sunt de-ajuns.

P.S : Daca esti incepator!

| alin9669 explică (pentru AndreyFsk):

Multumesc!

| Cosmin86 a răspuns (pentru AndreyFsk):

Flexii ma, nu "flexiuni".

6 răspunsuri:
| petertb a răspuns:

Uite aici putina insiratie;) http://www.youtube.com/watch?v=RBxRxP8OccM

| Cosmin86 a răspuns:

"Mentionez ca nu vreau sa iau proteine".

proteine = carne, peste, branza, oua, lactate, unele legume.

Sa inteleg ca tu vrei sa mananci DOAR FRUCTE + APA toata ziua?

O sa ajungi la spital copil mic, daca mananci doar fructe.

| alin9669 explică (pentru Cosmin86):

Artificiale ba impertinentule da daca nu gandesti ce sa-ti fac

| Cosmin86 a răspuns (pentru alin9669):

Nu exista proteina artificiale. Suplimentele TOT DIN MANCARE sunt facute ( lapte, zer, albus de ou, etc. )

N-ai citit o carte de nutritie in viata ta, dar eu nu gandesc rolling on the floor

Copil mic si pampalau... imi explica el mie de proteine artificiale!