| EUeStEEu a întrebat:

Boxul te ajuta sa slăbești? dar sa pui masa musculara

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Din cauza loviturilor la cap, te ajută să te tâmpești.

| EUeStEEu explică (pentru sadrian46):

Decat sa primesc un răspuns din asta, mai bine nu mai puneam întrebarea

| sadrian46 a răspuns (pentru EUeStEEu):

Din felul care mi-ai răspuns acum, văd că ai încă capul întreg. Felcitări.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Te ajuta, da. Ca este o activitate fizica pana la urma. Te ajuta si sa pui masa musculara, impreuna cu o alimentatie adecvata ^^

| AnastasiaK a răspuns:

Da.
și
Nu prea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Slabitul se face prin deficit caloric. Deci daca tu mananci fix cat mancai inainte, dar adaugi un sport, adica arzi niste calorii in plus, vei slabi.

| h379m3973423 a răspuns:

Salut,
Da, amândouă. Dar nu fă box pentru motivele astea... Antrenorul nu te antrenează să slăbești sau să fii 'macho', ci să fii bun la sportul respectiv...

| DreamerINKF a răspuns:

Da,boxul te ajuta si sa slabesti si sa pui masa musculara doar ca destul de greu.Sunt multe alte alternative mai eficiente, dar si cu box se poate.