| paulik1 a întrebat:

Buna am 16 ani 1.70 si 58 de kg.As vrea sa imi recomandati niste proteine pentru a ma igrasa (sa cresc masa musculara).Fac sala de cateva luni si am antrenor.

Răspuns Câştigător
| N0xEterniS a răspuns:

Pai si de ce il platesti? De ce iti mai este antrenor?
In primul rand, nu crede ca daca iei proteine, gata o sa pui 10 kg de muschi pe tine imediat. Nu-i nimic magic, tot trebuie sa muncesti la sala.
Nu uita ca este pana la urma doar un supliment, deci ia proteine din mancare.

Iti recomand ''Whey Gold Standard ''. Foarte buna calitate, gustul e discutabil. Iau de mult timp si n-am probleme. Iti mai recomand si o creatina pe care o iau o data cu proteinele, daca te intereseaza '' Créatine Micronized Powder ''. Chiar as putea sa zic ca aceasta creatina chiar da randament big grin Cat despre gust, bleah dar o poti combina cu un suc de fructe happy

| Opincaru_Alexandru_1988 a răspuns (pentru N0xEterniS):

Sau poate pune creatina in shake-ul proteic dupa antrenament. Eu dupa antrenament pun in shake proteina+creatina+dextroza

| N0xEterniS a răspuns (pentru Opincaru_Alexandru_1988):

Da, nu are nimic daca le amesteci! happy

3 răspunsuri:
| SiLaS a răspuns:

Iti recomand BSN Syntha 6 daca vrei proteina de calitate.