| expertu07 a întrebat:

Buna!

Am 16 ani si vreau sa fac abdomene pentru a arata mai bine big grin
Insa cineva mi-a zis ca daca o sa ma apuc sa fac si nu o sa fac in fiecare zi o sa imbatranesc(adica la 25 de ani o sa arat de 35)
E adevarat?

5 răspunsuri:
| Liviutz98 a răspuns:

Nu este adevarat. Sportul este sanatos, doar daca faci timp de 4-5 ani, dar nu abdomene, ci sala (in fiecare zi pana la epuizare), asa ai putea sa imbatraneti. Doar cu abdomene, flotari etc. nu imbatranesti. Bafta!

| Tihanov_Vladimir_1987 a răspuns (pentru Liviutz98):

El vorbește in primul rând de niște exercitii de definire iar efortul facut in sala pe lungi durate nu te imbatraneste. Exercitiile cu greutati pana la epuizare care se fac in fiecare zi necesita o observare mult mai atenta a programului de andrenament masa si somn. In principiu toți avem patratele la abdomen dar probabil e acoperit de grăsime iar pentru a o putea da jos trebuie minim 25 minute de cardio(înot, alergare, jogging) zilnic recomandabil sau oricat ai fi disponibil si sa fii atent la ceea ce mănânci, trebuie sa fii in deficit caloric.

| joe2011 a răspuns:

Frate ce au ajuns cinevaurile in tara asta, daca ma luam dupa cineva mereu stateam inchis in casa toata ziua dormind si fara viata propie

| byFlorin3l a răspuns:

Pana acum nu am mai auzit de asa ceva!

| RoseH a răspuns:

Nu e adevarat!
Sportul te metine in forma nu te imbatraneste persoana care a spus asa ceva e prost informatahappy!