| lolista a întrebat:

Buna!
Am cateva kg in plus si se vad mai ales in zona coapselor si a soldurilor, unde s-a depus grasimea mai mult, ceea ce ma impiedica sa port blugi..am doar 15 ani, 1 60 si 57 kg.Fac sport, merg la sala, mananc cam 1400 de calorii zilnic, insa ma tem ca grasimea aceea nu va disparea si nu stiu ce sa mai fac

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa ca și mine și o sa vezi rezultate. De la 1400 de scade la 1000 și dacă tot mergi la sala fa banda și bicicleta, o ora jumate ca să consumi 500 de calorii.

| JUNNKiE47 a răspuns:

Grăsimea din acea zonă dispare ultima, procesul de slăbire nu se execută într-o săptămână, așteaptă, nu este ceva instant, iar 1400 de calorii este chiar prea puțin.

| AlexPatriciu a răspuns:

Și prietena mea la fel a avut, a scăpat relativ ușor dar îți trebuie răbdare, cam in 6-8 luni de sala anumite exercitii fizice pe care le-a învățat de la antrenorul personal și dieta echilibrata, deci de scăpat scapi ai nevoie doar de răbdare, și mare atenție NU TE ÎNFOMETA!
Se duce la sala cam de 3 ori pe sapt
PS : baga multe fandări si genoflexiuni pentru un fund bombat si frumos.pup