| adda128108 a întrebat:

happy Imi poate spune si mie cineva cateva alimente bogate in proteine si glucide? Umblu la sala, la cardio, cate 2 ore jum-3, de cate 3 ori pe saptamana,dar in restul zilelor am antrenament de karate,cate o ora jumate. Oricum, in fiecare seara fac si acasa abdomene si flotari. Vreau sa slabesc in zona soldurilor si a coapselor, dar fac sala si pentru conditie fizica; am nevoie si de muschi si forta in brate.
Daca puteti sa-mi sugerati si o dieta alimentara convenabila in raport cu programul de la sala... V-as fi recunoscatoare!

P.S : Am aproape 17 ani, 1.60 inaltime si 48.5 kg. Specific faptul ca nu sunt "osoasa", pentru cei care vor sa lase comentarii precum "Vrei sa fii o scandura?!" etc. happy fiecare isi doreste sa arate cumva si decat asemenea comm-uri, mai bine nu lasati back. Multumesc anticipat! happy

Răspuns Câştigător
| cristi1505 a răspuns:

Alimente bogate in proteine=carne,lactate,oua,nuci,alune,unele legume precum soia,fasole etc.
Glucide/Carbohidrati=alimente obtinute din faine, orez, cartofi, fructe, dulciuri etc.

9 răspunsuri:
| cristif a răspuns:

E cam mult 2 ore jumate-3 la sala...

| SamsungGalaxyS3 a răspuns:

Esti fata deci ca minehee hee
Fructe si legume happy
funda? big grin

| cristi1505 a răspuns (pentru SamsungGalaxyS3):

Din fructe si legume nu iti iei proteine.Si chiar daca iti iei din legume precum soia, sunt proteine incomplete.

| SamsungGalaxyS3 a răspuns (pentru SamsungGalaxyS3):

Sau glucoza, e bine sa mananci glucoza inainte si dupa ce faci un sport happy funda?

| SamsungGalaxyS3 a răspuns (pentru cristi1505):

Shut up happy Nu te'a bagat nimeni in seama happy

| cristi1505 a răspuns (pentru SamsungGalaxyS3):

Pai daca dai sfaturi fara niciun sens....de ce sa nu ma bag? Ea a cerut alimente care contin multe proteine ori legumele si fructele nu prea au proteinewinking

| SamsungGalaxyS3 a răspuns (pentru cristi1505):

Eu nu vreau sa se ingrase fata, deci.winking whistling

| Cosmin86 a răspuns (pentru SamsungGalaxyS3):

Nu, tu esti doar disperata dupa funda.

raspuns superficial + cersit funda... copil mic paralel, ce sa-i ceri

| Robertamirela23 a răspuns:

Oua de prepelita, in fiecare zi cate doua oua nu mai mult