| PankakesS a întrebat:

.la 13 ani sunt destul de inalt, 1, 66m si 63kg. Daca trag de gantere...am de 2kg si 12kg nu mai cresc in inaltime?happyfunda

7 răspunsuri:
| denis987 a răspuns:

Eu fac cu gantera de 4 kg... si totusi cresc. numa daca faci sala ramai mic. Ori cum si daca esti mai plinut in timp de slabesti poti face si din astea cu gantere. ca degeaba ai abdomen si muschi la brate nu. nu abdomenu conteaza intr-o bataiehappy bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bun eu am 13 ani si am cam 1, 72-74 inaltime si vreo 68 kg, si lucrez cu o gantera de 6 kg, nu-ti fa griji pana la 16 ani mai cresti sigur, dar acu mai depinde si de metabolismul fiecarei persoane, dar o sa mai cresti fi sigur.

| Matei_Pojala_1993 a răspuns:

De la varsta sta incepi sa te opresti din crescut nu te ingrijora! dar mai slabeste cu vreo 5-6 kg

| SevrajBoy a răspuns:

Depinde de exerciţiile pe care le faci cu ganterele.

| gabitu12 a răspuns:

-cand faci culturism serios, atunci va fi afectata cresterea in inaltime
-2 gantere cu care banuiesc ca faci doar pentru bicepsi, nu au nicio treaba

| Leonardo2000 a răspuns:

Cam asa sunt si eu! 12 ani 1M 60cm 54kg!
laughing! nu stiu sigur daca cresti dar bafta!

| Larysukku a răspuns:

Cred ca o sa cresti in inaltime! Nu cred ca are legatura ca daca tragi de gantere nu mai cresti in inaltime! Funda?happy