| anonim_4396 a întrebat:

Buna s-mi zica si mie careva va rog frumos ce sa mananc inainte si dupa sala cand vin de la antrenament?
De obicei mancam cu o ora inainte 2 feli de piept de pui cu brocoli si morcovi, iar cand veneam nu mai reuseam sa mand decat apa cel mai mult ca nu stiu daca mai incapea si...
Sau daca stiti ceva proteine speciala da sa fie pe baza naturala!
Eu stiam unul Tea Rexx da nu l-am gasit intr-un magazin de suplimente nutritiv!

10 răspunsuri:
| vanator a răspuns:

Ce gasesti prin bucatarie si dupa.Somn de voie!

| Cosmin86 a răspuns (pentru vanator):

Serios? pui muschi cu ce gasesti prin bucatarie?

altu pe langa, apuca-te de sah

| aLeXaNdru145 a răspuns:

Inainte de antrenament mai mult carbo decat proteine, iar dupa si proteine si carbo. (putin mai multe proteine decat carbo dupa)

| DraguCr7 a răspuns:

Incearca o salata de legume! Ar fi super usor pentru stomac si cand vi si cand te duci!

| MassEffect a răspuns (pentru DraguCr7):

Fa tu sala cu salata de legume.

| MassEffect a răspuns (pentru DraguCr7):

Nu e bine dupa antrenament ar fi mai bine sa mananci pieptul de pui cu orez si legume, inainte de antrenament iti trebuie carbo pentru energi, nu are rost sa irosesti proteina pentru ca va fi descompusa pentru energie.Ar fi buna o salata de legume cu cartofi copti.Nu exista proteine speciale si toate suplimentele sunt pe baza naturala http://www.sighet-online.ro/....../index.php poti sa iei o porti imendiat dupa antrenament si una dimineata.

| anonim_4396 explică (pentru MassEffect):

Maicamae cand facea cumparaturile lua si de la Bila pulpe de pui si orez cu ciuperci si morcovi.
Am auzit ca mazarea te ajuta mult sau ce mai mancam inainte salata orientala cu cartofi fierti si oua fierte cu ciapa.
Antrenorul mi-a zis sa manc peste seara da nu is obisnuit cu pestele!

| MassEffect a răspuns (pentru anonim_4396):

Seara eu beau 0, 5 l de lapte si 2 pastile de amino, are efecte destul de bune.

| MassEffect a răspuns (pentru anonim_4396):

Seara eu beau 0, 5 l de lapte si doua pastile de aminoacizi, are efecte destul de bune.