| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara uneori sau in timpul zilei mai fac exercitii pentru abdomen si altele.
Dar cand vreau sa lucrez patratelele de jos de la abdomen nu le simt ca lucreaza, nu simt decat la muschii aia doi din spate deasupra fundului si ma dor groaznic.Si mi-e ciuda ca nu imi dau seama de ce nu i-mi lucreaza patratelele de jos ca nu simt nimic, decat in spate si la bazin.
Ba mai mult ma doare in zona bazinului pe lateral in amandoua parti.
Nu fac cum trebuie sau care ar explicatia nu i-mi dau seama.

Multumesc de ajutor!

5 răspunsuri:
| Mikasa a răspuns:

Ai facut intindere musculara daca te tot dor, dar sa stii ca patratelele nu apar peste noapte.Tre sa mai lucrezibig grin

| anonim_4396 explică (pentru Mikasa):

Stiu stiu se poate da eu nu cred ca ai aia probabil nu mi sau format muschi de jos (patratelele de jos) ca eu cand facem pentru abdomen lucram mai mut partea de sus si nu i-mi dadeam seama.
Putin am conturat partea de sus da patratelu din stanga e mai accentuat decat cel de langa el din dreapta.Cand fac i-mi vine sa urlu de nervi de durere.
Am putin de tot niste straturi de grasime da nu mari foarte putin si vreau sa scap de ele cu orice pret.
Daca ati putea sa i-mi recomandati un regim cine tine, adica o dieta vreau sa zic ca sa nu pun si sa fac exercitii si sa nu i-mi dau seama pe urma de ce nu mai scap.

| Mikasa a răspuns:

Poi in acest caz ti-as putea spune cate ceva cu care sa slabesti fara exercitii:
1.Bea multe lichide
2.Nu manca seara dupa ora sase
3.Mananca in special multe fructe si legume.
4.Nu sari peste micul dejun.
+http://www.retete-slabit.net/ site-ul asta

| anonim_4396 explică (pentru Mikasa):

Eu vrea sa dau jos de pe abdomen ca numa acolo trebuie si vreau sa nu am deloc grasime adica sa cresc masa musculara.

| Pityk a răspuns:

Buna. eu fac sport de performanta! Ca sa ai un abdomen facut trebuie sa faci mult abdomene; bricege; ridici piciorele drept fara sa le indoi.si multe alte exerciti ce exercita muschi abdomenului!:*