| andrey69sex a întrebat:

Am 6 luni de sala si am progresat de ajuns ( la pipt fac aprox 60 kg, umeri gantere 20 - 20, biceps cam 30 ) si as dori sa-mi recomandati niste proteine ( pur proteine ) sa mai dezvold muschii si sa ma ajute... mentionez ca ma ingras usurel ( acum am 70 kg, 1.80 ) de asta vreau doar proteine... cele 0 % carbo sunt bune?

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Fara carbohidrati corpul o sa foloseasca proteinele pentru energie si le iei cam degeaba, tu ai nevoie de ceva sa aiba gen 75 % proteine, 10-15 % carbohidrati si restul altele ( ex. glutamina ).

Si nu mai fa biceps cu 30, ca daca dupa 6 luni lucrezi biceps cu 30 e clar ca nu-l lucrezi corect, sunt o gramada care lucreaza bicepsul cu 18-20 si au bicepsii mai mari, mai definiti si mai puternici decat multi care fac cu 30, e important sa faci CORECT, 90 % din cei care se duc la sala se antreneaza incorect, nu fi printre ei doar ca sa misti o greutate mare.

| daassh a răspuns:

Proteina WPI(pronutrition) Whey Protein(pronutrition) sau proteina de noapte Milk and Egg(pronutrition) nu exista proteina fara carbohidrati(doar cu foarte putini carbohidrati per portie)si da sunt foarte bune, si eu am tendinta de a ma ingrasa foarte usor dar cand vreau sa iau in masa musculara folosesc produse cu multi carbohidrati cum sunt GFX 8(pronutrition) si Rapid Mass(natural plus) care te ajuta sa iei in masa musculara considerabil, iar apoi cu un regim strict ai sa scapi de stratul adipos in plus pe care l.ai acumulat.Mult Succes!

| Cosmin86 a răspuns (pentru daassh):

Am reusit sa gasesc una cu 0 carbohidrati, Iso Soy de la pro nutrition, cu toate ca nu recomand soia happy

| daassh a răspuns (pentru Cosmin86):

Asa scrie pe ea, dar nu te increde in lucrul acesta(orice supliment are carbohidrati, nu exista proteina fara carbohidrati dar carbohidratii din proteina aceea e aproape 0 sau sub 1% si de aceea a scrii 0).

| iefsul a răspuns (pentru Cosmin86):

Organismului i trebuie grasime deoarece grasimea (unele lipidele)ajuta la transportul vitaminelor liposolubile, deci ori cat sar lupta unii si altii sa scape de grasime sa ajunga la 0 nu o sa reuseasca