| Dony20 a întrebat:

Am cumparat astazi produsul Concentrat din zer - wpc 80 (NUTRI WHEY 800F) si nu stiu cam la ce e bun.
Eu vreau sa slabesc si in acelasi timp sa ma si definesc sa pun masa musculara pe mine nu doar sa slabesc si atat.
Pe ambalaj scrie doar ca se ia de 3 ori pe zi in functie de necesitati, eu as dori sa stiu cum se ia dimineata seara, cand sa il iau, dupa masa, inainte, la cat timp,... etc. Vreau cat mai multe detalii.
As dori sa stiu la ce ajuta el in general ce face si cat de bun este.
Am 1.70 si 70kg. Nu sunt gras.
Dau Fundita cel mai bun si rapid raspuns. De preferinta cineva care a mai folosit acest produs si cum a evoluat sa imi poata da toate detaliile despre el.
Va multumesc

Răspuns Câştigător
| Nickname1890 a răspuns:

Eu iau proteina din zer numai dupa antrenament, dar poti sa iei o portie si dimineata, amesteca-l cu dextroza, altfel proteina pura nu se asimileaza bine.

Slabitul si definitul sunt acelasi lucru. Dar nu poti sa si pui masa musculara si sa si slabesti in acelasi timp.

Oricum asta este bun pentru refacerea dupa antrenament.

Acum daca vrei sa pui masa musculara, sau vrei sa slabesti tine de dieta pe care o alegi. Hipercalorica in caz ca vrei sa pui masa musculara, hipocalorica daca vrei sa slabesti.

3 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Si daca nu stii la ce este bun, de ce l-ai mai cumparat?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Nickname1890):

Ca asa a auzit el ca "trebuie" laughing

| cristi1505 a răspuns:

Poti inlocui o masa cu o portie de proteine. Daca mananci de 5 ori pe zi poti inlocui 2 mese cu 2 portii de proteine dar una dintre mesele inlocuite sa fie neaparat dupa antrenament.Sa sti ca nu ai cum sa te definesti si in acelasi timp sa pui masa musculara.Definire inseamna reducerea grasimii din corp.