| Charllote a întrebat:

Bună TPU.

Am o problemă cu " şoldurile ". Adică am şoldurile late şi urăsc chestia asta. Şi dacă mă puteţi ajuta cu, câteva sfaturi, cum să " scap " de ele. A da. şi ceva " regim " sau mă rog, o chestie prin care să slăbesc mai. repede? Faza e că nu ma pot abţine să nu mănânc şi mna. uneori mi-e lene să fac ceva exerciţii, şi ştiu că ar trebui să fac sport dar. În fine, ceva exerciţii pentru a scăpa de şolduri şi " burtică "?

Am nevoie urgent :/ Dau fundăă., 3

Răspuns Câştigător
| MadallinaBuc a răspuns:

Http://www.topfitness.ro/exercitii-antrenament/exercitii-pentru-slabire/ incepi cu 10 pe seara. la fiecare exercitiu. si cu trecerea zilelor, mai adaugi cate 5 :) functioneaza daca te tii in fiecare seara de ele cel putin 20-30 de min. si iti recomand sa scoti painea, dulciurile, sucurile, sarea si mancarurile de tip fastfood din alimentatie. :P

3 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Dacă nu sunt late de la grăşime ci aşa este conformaţia ta musculară, nu ai ce face.Aşa te-a lăsat natura.

| tigrutacrinuta a răspuns:

Soldurile mari pot fi de la oase mari(am si eu asta si nu am ce sa fac).dar e frumoasa forma "clepsidra".

| PORC3 a răspuns:

Nu trebuie sa faci exerciti trebuie sa mai lasi mancarea laughing.