| gebilxkl213 a întrebat:

am o problema grava happy
o fata iubeste un baiat si se da la el. eu il plac pe baiatul respectiv. fata aceea a zis sa il las' in pace da eu am zis ca nu il las' pana cand nu sta cu elwinking ea m-a amenintat ca ma bate. diferenta dintre ani este de : 3 ani dar eu sunt mai mare ca ea la inaltime si talie. si ea acum vrea sa ma bata si etc ma ajutati cu cateva sfaturi ca sa-i dau lectia? dau funda :*

15 răspunsuri:
| floryynnel a răspuns:

Cum a venit la tine si incepe sa tipe/ sa se dea mare o apuci de par si incepi sa o lovesti, cu picioarele, o dai de zid/banci. De preferat sa ai si unghii, poti sa o musti... Ai grija, daca nu vine singura s-ar putea sa o incurci, si cel mai bine, cand te bati cu ea, sa eviti spatiile mici, in care sa fii tu, ea si inca 2-3 persoane. Sa fie cat mai multa lume, in caz ca mananci bataie sa te scape cineva. Incearca sa ai si tu pe cineva care ar sarii pentru tine. Vezi ca daca o sa fie multa lume, nu prea o sa mai dea inapoi, pentru ca s-ar face de rusine, dar decat sa fii batuta mar mai bine sa te bati putin si sa scapi.
Desigur, o poti evita, nici nu o bagi in seama, nu ii zici nimic, pleci de acolo. Ii zici dirigului/directorului/parintilor si cand te intreaba profi de ce... faci si tu pe nevinovata happy
Ar fi mult de spus...nu prea te ajuta...dar de cand am inceput liceu nu trece luna sa vad minim 4-5 batai intre fete happy succes, si ai grija dupa.

| floryynnel a răspuns (pentru floryynnel):

Pentru ca fata aceea este mai mare, nu o ameninta...o sa faci mai rau. Daca baiatu nu merita...ii poti cere scuze, faci cum vrei.

| floryynnel a răspuns (pentru floryynnel):

Uitasem, in caz ca te bati, vezi sa fii filmata si imi trimiti si mie linkul sa il vad big grin Dar dupa bataie, chiar daca o incasezi sau o dai, sa fii pregatita pentru consecinte, atat din partea scolii cat si a parintilor.
Te poti da pe langa baiat in continuare sau il poti lasa...asta depinde de tine. Sau poate fata e doar cu gura mare, nu o bagi in seama si scapi usor

| floryynnel a răspuns (pentru floryynnel):

Ce ti-am zis mai sus, este partea pe care o fata nu ar trebui sa o faca. Urmeaza si partea pe care ar trebui sa o faca si cateva consecinte(bla bla bla):
Daca te bati, s-ar putea sa isi schimbe parerea baiatu despre tine, si sa nu mai ai nici o sansa, iar fata deja sa fie combinata cu el. Doar nu crezi ca baiatu asta o sa fie pentru totdeauna? Mi se pare o prostie sa te bati pentru cineva, dupa un timp o sa incepi sa schimbi cativa baieti happy Pe langa faptul ca o sa scazi in ochii colegilor(o sa fii luata la misto) cu profesorii/parintii ai dat de dracu(nu iti zic mai mult, stii ce poti patii). Daca pe viitor, o sa iti placa alt baiat, el poate fi dezgustat de ceea ce ai facut acum. O sa fii numita curva( pentru ca te-ai batut pe baieti). S-ar putea ca baiatu acela sa se simta superior fata de tine, nu te va mai vedea ca un trofeu...va crede ca deja te poate avea si va scapa de tine.
Pentru ca este cu 3 ani mai mare, s-ar putea sa aiba si relatii mai bune ca ale tale, deci s-ar putea sa mananci bataie rau de tot, si in scoala si dupa scoala.
Dupa ce te-ai batut cu cineva, o sa iti scada credibilitatea. Profesorii or sa inceapa sa nu te mai creada, si alte fete pot crede ca le furi iubitii, chiar daca nu este.
Cel mai bine este sa eviti

| suffarstar a răspuns:

Pai vezi ce spune si baiatul, daca el nu te place nu te baga intre ei, daca el te place si ea devine violenta linisteste-owinking

| gebilxkl213 explică (pentru suffarstar):

Da baiatul respectiv nici nu prea vorbeste cu ea. si cum vad o evita.

| suffarstar a răspuns (pentru gebilxkl213):

Pai atunci inseamna ca nu'i cu ea.Da-te la baiat si daca pustoaiaca aia face figuri, incarca-i bateriile, daca nu se rezolva pasnic.Baitul e de varsta ta?

| gebilxkl213 explică (pentru suffarstar):

Nu ii cu ca-ti va ani mai mare dar nu multi

| suffarstar a răspuns (pentru gebilxkl213):

Pai atunci vorbeste cu el. Daca el te place baga-te cu el si spune-i baitului sa-i spuna sa te lase in pace, poti anunta politia daca situatia devine tensionata.

Răspuns utilizator avertizat
| Monster97 a răspuns:

Da te ajut eu cu mare placere
pai mai intai fal pe baiatu ala sa isi dea seama ca il iubesti date pe langa el bagate cu el in vorba deschide discutii aiurea etc
iar el isi va da seama si va face primul pas adica sa te intrbe (daca si el te place)ce sa zic baietilor le p[lace atentia deci ti-am zis ce ai de facut...
laughing dat despre cealalta fata care vrea sa te bata stai fara griji din cate stiu eu doar da din gura mult prost si fara rost...
Succes

| CoraliaCory99 a răspuns:

Trebuie sa lupti pentru ceea ce vrei. Nu lasa o tarfa sa te calce in picioare mai ales cand e vorba de un baiat(eu te sustin)

| Temneanu_Alexutzy_1996 a răspuns:

Scoateo la un suc si pune-i laxative in suchappy asa este frumoshappy

| Panica_Michael_2000 a răspuns:

Da, te duci frumos la ea, te uiti la ea, o scuipi si ii Fu-*i un pumn in fata...
P.S: Asta poate sa schimbe parea baiatului despre tine... Sunt mai multe sanse sa te urasca mai mult
Ma rog, spor happy

| WhoFuckingCares a răspuns:

Nu te lasa intimidata de ea si mult noroclaughingea vrea doar sa faca pe durabig grin