| dovleac a întrebat:

Buna TPU am si eu o problema de doua zile am febramasculara la aproate toti muschi din corp. Adevarat ca am facut parkour acum cateva zile dar mai facusem parkour si inainte si totusi nu ma dureau chiar toti muschi. E posibil sa fi facut febra musculara pentru ca nu mai facusem de un timp parkour? Cum pot sa fac sa imi treac mai repede

Răspuns Câştigător
| Anonimeueu a răspuns:

Ai facut febra musculara pentru ca nu ai m-ai facut miscare un timp...Si ca sa iti treaca trebuie sa faci miscare, oricat de tare te-ar durea, altfel nu iti trece.

10 răspunsuri:
| bDaniel a răspuns:

Da, ai facut febra musculara. pentru ca nu ai m-ai facut sport de cate luni?
Ca sa iti treaca trebuie sa faci sport pentru ca altceva nu ai ce face decat sa stai sa te doara toti muschi happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru bDaniel):

Eu fac febra la fiecare antrenament, pentru ca mereu imi fortez muschii pentru limita

deci nu e neaparat ca "n-ai m-ai facut sport de cate luni"

| bDaniel a răspuns (pentru Cosmin86):

Mda alta idee nu am. ce ar fi sa te duci la medicul de familie poate el te ajuta mai mult? Si sa incerci sa nu iti mai fortezi muschi la limita ca nu se stie cum o sa cazi odata jos... straight face

| Cosmin86 a răspuns (pentru bDaniel):

Serios? cad odata jos?

esti doar un COPIL MIC, nu?

| dovleac explică (pentru Cosmin86):

Nu nu sunt copil mic am 16 ani

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cosmin86):

P'asta o stiai? dupa ce termini antrenamentul mananca 20-30gr de zahar si nu vei mai avea febra muscularawinking

| Cosmin86 a răspuns (pentru dovleac):

Si cine ti-a zis tie?

Cosmin86 a răspuns (pentru Balasoiu_Daniel_1997):

Te cheama "Balasoiu_Daniel_1997"?

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Carbohidrati simpli, care sunt in zahar.

dar nu mizeria aia de zahar din marketing

| rafa1987 a răspuns:

Da normal ca daca nu ai m-ai facut de mult, si acuma ai fortat muschi mult prea dintr-o data e ceva normal, nai ce sa faci, o sa-ti treaca in cateva zile stai linistitwinking

| Diablo13 a răspuns:

Iati un benghei de la farmacie si dati pe unde te doare, ai facut prea mult efort adic, ...ai facut mai mult decat trebuia sper ca te-am ajutat...