| sasha898 a întrebat:

Cn imi poate recomanda ceva suplimente bune, am 3 saptamini de sala am 18 ani, 180cm si vreo 77 kg vreau sa iau in masa musculara, am ceva grasime nu multa dar este un pic pe corp mai ales abdomen care nu se vad patratele din cauza asta. Astept sfaturi ce supliment sa iau, nu vreau sa fie prea scump pentru ca nu imi permit dat nici un supliment prea ieftin cu rfect 0. Si de obicei cum se administeaza?

Răspuns Câştigător
| Vladut650 a răspuns:

Primele rezultate o sa apara dupa 6-7 luni de luat.
Dar sa stii ca cele mai importante sunt alimentatia si odihna.

Vine cam asa
1. Alimentatie.
2. Odihna
3. Antrenament
4. Suplimente.
Daca ai antrenament si alimentatie bine puse la punc+Serious Mass o sa se vada primele rezultate dupa 6-7 luni, dar nu cum se asteapta toata lumea, o sa se vada rezultate cat de cat pentru ca muschii se pun in ani de zile.

7 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Serios? asta o sa faca?

esti doar un COPIL MIC care isi da si el cu parerea, nu?

| Pool77 a răspuns:

Uite... Daca dupa 3 saptamani tu vrei suplimente e o problema... Uite. Decat sa dai acei bani pe suplimente mai bine fa-ti o dieta... Mancarea e baza nu suplimentele. Dupa ce nu mai cresti in greutate, poti baga suplimente. Faza cu suplimentele e ca daca manaci pe langa grasimi, dulciuri e gata iei si in greutate dar nu doar muschi.
Baza e mancarea nu suplimentele! Desigur daca bagi langa dieta si suplimente e bine, dar ai precizat ca nu ai bani asa ca... Bafta si spor la treaba.

| SiLaS a răspuns:

Depinde de ce ai nevoie, un concentrat proteic ar fi bun pentru tine dar ar trebuie sa iti iei si necesarul caloric din alimentatie+carbohidratii necesari dezvoltarii.

| Vladut650 a răspuns:

Un gainer ar fi bun pentru a creste in masa musculara. Un gainer bun e asta. Gasesti si altele pe megaproteine.ro

http://www.megaproteine.ro/Proteine-masa-musculara/ON-Serious-Mass-5-4-kg/

| sasha898 explică (pentru Vladut650):

Ms vladut cred ca in zilele apropiate o sa cumpar produsu. Cam cate luni crezi ca ar trebui sa iau?

| Vladut650 a răspuns (pentru sasha898):

Primele rezultate o sa apara dupa 6-7 luni de luat.
Dar sa stii ca cele mai importante sunt alimentatia si odihna.

Vine cam asa
1. Alimentatie.
2. Odihna
3. Antrenament
4. Suplimente.
Daca ai antrenament si alimentatie bine puse la punc+Serious Mass o sa se vada primele rezultate dupa 6-7 luni, dar nu cum se asteapta toata lumea, o sa se vada rezultate cat de cat pentru ca muschii se pun in ani de zile.

| Hopahopa a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu instructorul de la sala sa vezi ce iti recomanda. Uite un site unde sa cauti dupa ce vorbesti cu instructorul.http://www.megaproteine.ro