| RazvanSmile a întrebat:

Buna TPU happy! Daca merg la sala de fitness odata la 2 zile si alerg pe band,fac la bicicleta,ridic greutati, fac tot felul de abdomene la aparate speciale si alte aparate....Imi pot face un abdomen cu patratele?thinking Si daca da...in cat timp?thinking

17 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Naspa exercitii ti-ai ales pentru abdomen.

| Cosmin86 a răspuns (pentru unknownn):

De ce sunt naspa? nu trebuie lucrat doar direct

| mortallx a răspuns:

Cu abdomen lucrat de 2 ori pe saptamana+cardio si dieta, de la 5 luni in sus happy, acum depinde si cate kg ai tu acum.

| rocco09 a răspuns:

Variaza in functie de metabolismul tau, oricum, vizibil nu te astepta mai devreme de 2-3 luni, si patratelele lui Ronaldo sunt ani de antrenament

| Remus13 a răspuns:

Da iti faci. Depinde cat de multe exercitii faci in alea 2 zile.

| RazvanSmile explică (pentru Remus13):

Cam 2 ore jumate

| Remus13 a răspuns (pentru RazvanSmile):

2 ore jumate este putin. Fostul iubit al surorii mele merge in fiecare zi la sala de prin luna martie si sta la sala aproape 3 ore si are deja un abdomen de invidiat, adica cu 6 patratele cum vrei tu. ai de munca.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Remus13):

3 ore la sala = antrenament de copil mic. La sala se sta maxim 45-60 de minute, daca te intereseaza rezultate.

Si orice slabanog are 6 patratele, chiar si aia care nu fac exercitii DELOC de ani de zile dar au metabolism rapid.

| Remus13 a răspuns (pentru Cosmin86):

Ala are 90 de kg frate, are 1.90

| Cosmin86 a răspuns (pentru Remus13):

Daca are patratele la 90 de kg atunci e printre campionii la culturism. Cum il cheama, ca ar trebui sa apara pe sport.ro

| Remus13 a răspuns (pentru Cosmin86):

Il cheama Valentin dar asa e mai putin important. Se duce de luni pana duminica la o sala de forta si sta acolo 3-4 ore chiar si isi lucreaza absolut tot + ce mai face si acasa si la liceu.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Remus13):

Steroizi all the way laughing

| Remus13 a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu ia steroizi, are 16 ani.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Remus13):

Ideea e simpla. Dupa 1 ora de stat la sala antrenamentul devine contra-productiv din cauza ca iti scade productia de testosteron si hormonul de crestere se duce dracu. Antrenamente de 2 ore => mai mult rau iti faci. De 3-4 ore nu mai zic.

Singura metoda prin care te poti antrena mai mult de 1 ora si sa ai si rezultate inseamna sa fortezi tu productia de testosteron si asta se face prin injectii cu steroizi. Sunt destui care iau si la 16 ani.

Spune-i ca cine l-a invatat sa stea 3-4 ore la sala e un idiot si sa se mai documenteze inainte sa-si bata joc de corpul lui muncind ca un sclav.

| Remus13 a răspuns (pentru Cosmin86):

El este foarte energic, este chiar intr-o stare extraordinara. Nu se stimte deloc obosit si in plus mananca si foarte mult.

| maya00sel8cookie a răspuns:

Chiar habar n-am dar...nu cred ca foarte repede oricum succes

| Ropciuc a răspuns:

Si eu imi pun aceasta intrebare... insa oameni pe care ii cunosc lucreaza in jur de 1 an - 1 an jumate si au abdomene SUPERBE... nu te lasa!