| Mii_Ca_1990 a întrebat:

BUNA TPU! E bine daca merg la sala si alerg maxim 15 minute, fac multe abdomene de multe feluri pana in 200 pe zi pentru a face abdomen plat intr-o luna? Am putin grăsime pe abdomen, ce sa mai adaug? Dau funda! ( + nu mai mananc asa mult o saptamana ajuta? ) sau dupa ora 19 nu mai mananc.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde cat de multa grasime ai, nu cred ca e posibil intr-o luna sa ai abdomenul plat. Dar oricum se vor vedea rezultate daca o tii asa. Abdomene nu ajuta pentru scaparea de grasime, ci pentru definirea `patratelelor`. Exercitiile cardio (Youtube) si alergatul alaturi de regim si multa apa.

| RAY a răspuns:

1,15 minute e putin mai ales ca nu alergi la maxim
2, abdomenele nu ard nimic, pentru a arde grasime trebuie sa ai o dieta low carb si sa faci sprinturi de viteza maxima macar 5 minute pe zi, si sa fi in deficit caloric, apropo grasimea nu se arde de unde vrei tu si de unde vrea corpul, grasimea abdominala se arde daca alergi la maxim, inca ceva ridicarea de greutati arde grasimea

| Cosmin86 a răspuns:

Abdomenele NU te ajuta sa ai un abdomen plat.

Abdomene faci 1 data pe saptamana ( ideal ar fi sa nu faci deloc si sa faci exercitii mult mai bune: crunch, ridicari de picioare din atarnat, aplecari la cabluri, etc. ).

| KodrutZ a răspuns (pentru Cosmin86):

Dar te pot ajuta sa te doara gatul si spatele daca le faci aiurea, cum le fac majoritatea celor care au impresia ca gata, faci cateva mii de abdomene si dai sunca jos. laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru KodrutZ):

Asa e happy

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Eu zic sa incerci mai multe feluri de exercitii.