| raduboy007 a întrebat:

Buna TPU.In vara asta vreau sa fac patretel. Poate careva sa imi dea un program cat mai concret?(nu o sa merg la sala dar o sa vrea sa alerg, sa merg la inot si am si o gantera de 10kg).Adk sa imi spuneti cand trebuie sa fac pauze daca pot sa fac o zi alergat o zi inot si o zi cu ganeterele? Sau poate stiti voi mai bine.Multumesc!

DAU FUNDA!

7 răspunsuri:
| Daniela_Daniela_2000 a răspuns:

Radu... sfatul meu daca vrei sa faci un abdomen ca lumea e sa te concentrezi pe exercitii care sa-l solicite si exerseaza cu regularitate;) http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474... ti-am lasat link;) eu fac exercitiile de acolo si dau rezultate;) succes;)

| Cosmin86 a răspuns (pentru Daniela_Daniela_2000):

Abdomenul se face prin alimentatie, NU prin exercitii

Doar copiii mici fac abdomen prin exercitii.

| Ionita_Sanda_1997 a răspuns:

Daca vrei sa faci patratele trebuie sa alergi, sa inoti etc. Dar cel mai important trebuie sa faci abdomene, sa incepi cu minim 30 la zi, si dupa cateva zile tot sa cresti numarul de abdomene doar asa o sa ai patratele. Bafta! Funda?

| dyk3yy a răspuns (pentru Ionita_Sanda_1997):

Esti doar o proasta care spune ce prostii a auzit de la altii. abdomenul nu trebuie lucrat in fiecare zi maxim de 2 ori pe saptamana si alimentatia necesara este cea mai importanta

| chrisinkx a răspuns:

Degeaba faci abdomene pana nu mai poti daca ai o dieta bogata in grasimi si mananci numai porcarii. Se spune ca un abdomen bine lucrat, in primul rand, se construieste in BUCATARIE. Trebuie sa mananci SANATOS. Daca faci abdomene non-stop, iti suprasoliciti grupa musculara. Ti-as recomanda sa faci de 2 ori pe saptamana diferite exercitii pe care le gasesti pe net. Eu fac la sala 2 feluri de exercitii pentru partea de jos, partea de mijloc, cea de sus +coapse a cate 4 sau 6 serii, depinde. Daca faci diferite tipuri de exercitii pentru dezvoltarea musculaturii si nu mananci sanatos, abdomenul tau se va construi sub acel strat adipos si nu ti se va vedea.

| LuisYoo a răspuns:

Radu... sfatul meu daca vrei sa faci un abdomen ca lumea e sa te concentrezi pe exercitii care sa-l solicite si exerseaza cu regularitate;) http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474... ti-am lasat link;) eu fac exercitiile de acolo si dau rezultate;) succes;)