| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor, m-am apucat de sala si vreau sa iau niste proteine(prafuri), aceste proteine afecteaza cumva stomacul?

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu-ți pune sănătatea în pericol. Cere sfatul medicului de familie, cel puțin.
Pa, pa.

| Castielo a răspuns:

Este indicat sa nu iei nimic, o alimentatie bate orice praf sau proteina posibila. Si chiar daca vrei creste in masa musculara, cum te vei lasa de sala aceasta va scadea imediat.

| Boy91 a răspuns (pentru Castielo):

Ai dreptate, da pana se vede niste schimbari dureaza

| Cosmin86 a răspuns (pentru Castielo):

"cum te vei lasa de sala aceasta va scadea imediat", eu am avut 5 ani pauza si a scazut foarte putin.

Muschii facuti cu alimentatie + prafuri scad mai lent decat muschii facut doar din alimentatie.

Nu ai prea multa experienta in domeniu, nu? laughing

| Castielo a răspuns:

Adevarat, dar odata ce ai pus masa scapi mai greu de eawinking. Si la sala ar fi de preferat sa folosesti mai mult greuati libere. Vei folosi mai multi muschi si vei castiga mai multa putere in acest fel.

| Boy91 a răspuns (pentru Castielo):

Cum adica greutati libere?

| Boy91 a răspuns (pentru Castielo):

Imi poti spune in fiecare zi ce grupe de muschi sa fac?

| dragosvalentin69 a răspuns (pentru Boy91):

Adica haltere/gantere, mai putin la aparate.

| Castielo a răspuns (pentru dragosvalentin69):

Exact, incearca sa lucrezi mai mult cu gantere si haltere. EU momentan am un program pe 4 zile. Luni piept+umeri; marti spate; miercuri pauza; Joi picioare si vineri maine. La mine a dat rezultate destul de bune.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Boy91):

CUm adica in fiecare zi, vrei sa progresezi LENT? in fiecare zi = progrese lente. Muschii cresc in zilele de odihna dupa un antrenament intens, un muschi are nevoie de 5-7 zile de refacere, de-aia e recomandat 1 grupa / saptamana.