| anonim_4396 a întrebat:

vreau sa imi cumpar un arc, am doua optiuni un arc cu puterea de 28 livre (nu stiu ce inseamna asta, dar am aflat ca nu e foarte mult) si unul cu puterea de 32 lbs (lbs stiu ce e, caci fac culturism). Care e mai puternic?

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Faptul ca faci culturism nu explica comportamentuol tau si nici aceasta gluma pe care doresti sa o faci. Livra este unitate de masura pentru masa, nu de putere, si este egala cu 0, 45 kg, si este acelasi lucru cu lbs. Concluziile le tragi singur.

| express11 a răspuns:

Livre si lbs-unitati de masurare a greutatii engleze americane.cauta pe google.bafta.

| Duucu a răspuns:

Ai permis de port arma?

| ubox7007 a răspuns (pentru Duucu):

Pt un arc de incepatori (care se vinde la decathlon, de pe raft, cu gramada) nici dracu nu iti cere permis de port arma.