| Coxuu a întrebat:

Buna ziua! Ce pastile sa iau sa cresc mai repede in masa musculara/greutate, m-am apucat de sala, am 22 de ani si 57 de kg si 1, 79 inaltime. M am bagat in sala deoarece nu reusesc sa ma ingras deloc, de mancat mananc foarte mult (5 mese pe zi) 2 paini, dar degeaba.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La sala slabesti, nu te ingrasi.
Iar masa musculara se depune dupa o perioada mai indelungata de exercitii la sala.

| Violleta2022 a răspuns:

Bravo tie, ai facut taman pe dos, fiindca la sala slabesti, nu te ingrasi!

| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista pastile pe lumea asta care sa te ingrase, doar MANCAREA este cea care ingrasa, mult mai multe calorii mancate la fiecare masa si numai asa vei putea sa cresti in greutate!

Mancatul a doua paini pe zi nu ajuta la nimic, daca nu sunt alaturi de 3-4 pumni de legume crude sau gatite si 200-250 gr. carne, la fiecare masa, de 3 ori pe zi!

Nu mai arunca atatia bani pe sala, ca sa continui sa slabesti, mai bine pune banii aia si cumpara-ti de mancare, ca sa incepi sa iei in greutate. Nu irosii banii aia pe porstii care te slabesc si epuizeaza mai departe. este imposibil sa faci muschi doar cu 2 paini pe zi, acolo ai nevoie de multa, foarte multa proteina din CARNE si legume sanatoase.

| raMLesS a răspuns:

Tu crezi ca te ingrasi de la zi la zi? Asta dureaza, daca mananci cum trebuie si faci sala cum trebuie, o sa iei cam 1-2kg pe luna, asta inseamna ca in 1-2 ani o sa ajungi la greutatea corecta (la tine fiind intre 72-79kg cel mult ca sa arati estetic fizic.
Mananca calumea si nu mai baga rahaturi in tine ca o sa-ti para rau cand ajungi la 80-90de kg si o sa-ti pierzi si definire, o sa ai gusa, o sa ai burta si o sa arati ca p! a.
Pe femei nu le intereseaza sa fii tu cel mai mare si sa ridici sute de kg sa faci deadlift cu 3-400 de kg, pe ele le intereseaza sa ai un corp frumos si sa fii cat mai lean in principiu, asta se cauta, si poti obtine un astfel de corp lucrand vreo 2-3 ani cel putin.
Singurii carora le pasa de marime si de forta sunt barbatii, dar ce prefera barbatii nu inseamna ca este si ce prefera femeile.

| cruceLaGatDunhillLaBot a răspuns:

Trebuie sa mananci si proteine pe masura, 90-100g de proteina pe zi, din carbohidrati si legume n-o sa cresti mai deloc, odihna pe masura etc etc etc, e un proces care dureaza mult, luni, ani, nu faci sala 2 saptamani si gata esti ceafa lata 200 kg brat de miner.

| DonEnnioSalieri a răspuns:

Vrei repede si fara batai de cap, baga anabolziante si treci pe injectabil.