| Ririru a întrebat:

Buna ziua!
M-am apucat de sport ( fac aerobic si fitness, merg cam de 3 ori pe saptamana si fac si exercitii suplimentare acasa ) am 18 ani si 1, 68. Vreau sa cresc masa musculara cu 2-3 kg, insa nu stiu exact ce sa mananc. Stiu ca trebuie sa mananc carbohidrati, proteine etc. dar nu stiu din ce alimente sa le iau, un meniu mi-ar prinde foarte bine, sau niste idei happy

Răspuns Câştigător
6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Ce mananci acum? spre exemplu, ce-ai mancat ieri?

un meniu se face plecand de la ce mananci tu deja, imbunatatind ce faci deja, nu un meniu "copy/paste" de pe net

| NDC12 a răspuns:

Daca mergi la sala de ce mai faci exercitii si acasa? Stii de ce se merge doar 3-4 zile pe saptamana la sala, nu? Pentru ca muschii cresc in zilele de pauza, si ai nevoie de odihna. Deci, de ce mai faci si acasa?

| Ririru explică (pentru NDC12):

Pentru ca nu merg 3-4 zile, merg doar de 2 ori pe saptamana. O data la fitness si o data la aerobic, pana imi maresc abonamentul sa merg 3/7 am zis sa mai fac si acasa, doar putin.

| Yamaha123 a răspuns:

Sper ca te-am ajutat

| Albnegru10 a răspuns:

Paine cu fibre, cartofi... cauta pe internet.