| KarinaD a întrebat:

Bunăă! Am un metabolism ciudat, din punctul meu de vedere. Vreau să slăbesc, dar dacă nu mănânc nimic mă îngraş cu vreo 2 kilograme. Sport fac în fiecare zi, mănânc fructe, beau apă destulă, mănânc rar dulciuri şi zahăr şi iau 2 mese pe zi [ ştiu ca trebuie 3, dar în weekend eu mă trezesc pe la vreo 13-14 iar când e şcoală automat sar peste prânz, că eu nu mănânc nimic în pauze ]. Am 1, 67 m si vreo 60-62 de kilograme. Vreo soluţie? Dau fundăă.

Ah, încă una. Dacă am moştenit picioarele de la părinţi, am vreo şansă sa dau grasimile jos de pe ele?

2 răspunsuri:
| LoveAgain a răspuns:

Slabitu nu se face nemancand sanatos adica "sanatos" nu se mananca doar fructe si legume trebuie sa mananci calumea de 3 ori pe zi cu carne salate tot ce trebuie ca sa fii hranit bine plus execrcitii pentru ca o persoana cand are pofta de mancare se ingrasa iar tu daca ai manca normal nu doar fructe si legume si ai face si exercitii asa ai putea sa slabestiwinking dar daca tu nu mananci cat sa-i ajunga organismul atunci el vede ca nu poate sa elimine in exercitii si acumuleaza in el in loc sa dea jos din cauza ca nu-l hranesti cum trebuie in schimb daca mananci cat trebuie si faci exercitii organismul da jos de 2 ori pe langa ce ai mancat asa slabestiwinking nu nemancand te ingrasi tongue

| musiclover23 a răspuns:

Ai incercat sa tii un regim? Sau ai putea vorbi cu medicul tau de familie si iti va spune el ce sa faci.