| TicTacUser a întrebat:

Care este diferenta dintre proteina pura si proteinele pentru masa musculara care contin si alte lucruri (creatina... ) cat de repede asimileaza corpul si care sunt diferentele de aspect ..in cazul asta care ar fi mai bun carnivor sau carnivor mass de la musclemeds?

Răspuns Câştigător
| MassEffect a răspuns:

Proteinele pentru masa musculara au foarte multi carbohidrati si daca esti endomorf o sa pui multa grasime, de obicei sunt luate de ectomorfi care au nevoie de multi carbo.Proteina pura sau concentratele proteice au carb putini si procentu de proteina ridicat cu ele un endomorf o sa puna masa de calitate fara grasime.Acuma depinde ce greutate si inaltime ai?

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| RoabaDot a răspuns:

Proteinele pentru masa musculara sunt proteine care te ajuta la dezvoltarea muschlor corpului iar proteina pura este proteina luata din alimente nu din pastile, gen lapte oua branza etc.

| MassEffect a răspuns (pentru RoabaDot):

Esti varza, proteina pura este proteina din concentratul proteic care este in procent de peste 80 %

| Cosmin86 a răspuns (pentru RoabaDot):

Tu esti prost? sau te prefaci?

| TicTacUser explică (pentru MassEffect):

1.85 si 72 kg ...am si masa musculara si grasime.ce imi recomanzi sa iau? vad ca te pricepi..stiam si eu vag despre ce mi-ai spus dar nu eram sigur.

| MassEffect a răspuns (pentru RoabaDot):

Proteinele pentru masa musculara au foarte multi carbohidrati si daca esti endomorf o sa pui multa grasime, de obicei sunt luate de ectomorfi care au nevoie de multi carbo.Proteina pura sau concentratele proteice au carb putini si procentu de proteina ridicat cu ele un endomorf o sa puna masa de calitate fara grasime.Acuma depinde ce greutate si inaltime ai?