| S3se a întrebat:

Proteinele de la Pro Mass sunt bune? Pune masa musculara repede? Si dupa ce nu mai consum Pro Mass o sa ma "dezumflu"?

Răspuns Câştigător
| cristi1505 a răspuns:

Pro Mass nu sunt proteinewinking.Pro Mass sunt carbohidrati.Carbohidratii ii iei numai daca esti slab si vrei sa pui in greutate. Daca nu esti slab nu le lua deoarece vei pune grasime multa.Si chiar daca esti slab poti lua altceva daca ai bani cum ar fi Serious Mass de la ON.Este un gainer(produs pentru masa musculara-format din carbohidrati) mult mai bune decat Pro Mass.In nici un caz nu te dezumfli.Nu bagi aer in tine laughing. Daca nu vei mai trage de fiare se vor lasa muschii ca e normal.

| S3se explică (pentru cristi1505):

Pai, Daca e cu creatina de "dezumfli" pentru ca asta retine apa in corp. Daca nu mai iei de se lasa repede. Ai vreun sfat ce sa i-au sa pun masa care sa dureze dupa ce nu mai i-au proteine?

| Cosmin86 a răspuns (pentru S3se):

Eu am luat aproape 1 an creatina si apoi cand n-am mai luat nu m-am desumflat deloc.

Creatina face mult mai multe decat sa retina apa in corp, mai documenteaza-te ( spre exemplu ajuta la refacere deoarece impiedica formarea acidului lactic in muschi )

| cristi1505 a răspuns (pentru S3se):

Nu iei steroizi ca sa se dezumfle.Steroizii daca nu mai ii iei scazi in masa musculara si in greutate.Si nici atunci nu scazi cum crezi tu. Daca iei suplimente nu are nici o treaba! Tu de exemplu proteine, carbohidrati, creatina, aminoacizi etc. iti iei si din mancare si daca stii ce sa mananci iti poti lua cantitati impresionante.Nu te vei dezumfla!

| S3se explică (pentru Cosmin86):

Am ceva plicuri cu Creatine FX de la pro nutrition...cu cat timp sa le i-au inainte de sala?

| Cosmin86 a răspuns (pentru S3se):

30 de min. Si obligatoriu cu carbohidrati simpli ( altfel se absoarbe 30 % din ea ). Surse de carbo simpli : dextroza, suc de struguri, miere, etc.

Dar de ce folosesti doar creatina ieftina si proasta?

| S3se explică (pentru Cosmin86):

Am facut rost de 4 plicuri...le i-au asa doarlaughing...nu ma tin de ea

| Cosmin86 a răspuns (pentru S3se):

Ok, ia-le pentru putina energie