| anonim_4396 a întrebat:

Ce grupe musculare nu va place sa antrenati si de ce? La mine e asa : 1. abdomenele. 2. spatele si 3. pieptul. Cum sa le antrenez cu placere?

Răspuns Câştigător
| tanasevlad91 a răspuns:

Salut,e greu sa muncesti doar ce iti place, incearca sa le faci pe grupe, o zi abdomen alta piept, etc, in sesiuni de 25-40 minute in asa fel incat sa nu iti pierzi cheful dar sa nu fie nici foarte greu, ori alta varianta lucreaza ce iti place, dar intre pauze fa si o sesiune scurta cu grupa care nu iti place, oricum bafta

8 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Gasind exercitii care iti plac. Mie pentru spate cel mai mult imi plac tractiunile cu priza ingusta si ramatul cu gantera.

La piept imi place impinsul cu gantere, imi place atat de mult ca am renuntat la clasicul exercitii cu haltera de ani de zile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Umeri, spate, picioare. Pentru ca sunt neglijate de majoritatea.
Alegând un exercitiu si facand multe variatii al aceluia, diferite serii repetari, cel mai important e sa nu te plictisesti de antrenament si sa-l faci cu placere.

| RAY a răspuns:

Abdomenele sunt pericol pentru coloana,spatele si prin flotari se dezvolta, pieptul la fel
tractiuni, flotari, la piept, la bara

| Cosmin86 a răspuns (pentru RAY):

Spatele se dezvolta prin flotari?

wait... what?

| Cosmin86 a răspuns (pentru RAY):

Unde am zis eu acolo ca dezvolta spatele?

p.s.: "Antrenamentul cu flotari lucreaza muschii pectorali, tricepsii, deltoizii, picioarele, lombarii si abdominalii.", da, in special picioarele... ce "bine" le-a zis ala.

| RAY a răspuns (pentru Cosmin86):

Tu nu ai spus nimic,o intrebare nu e o afirmatie, baga flotarii cat mai multe, tractiuni, geniflexiuni, la piept

| 1231242 a răspuns:

Salutări!

Ascultă ce zice Cosmin, este printre puținii ce știu despre ce vorbesc, cel puțin pe TPUlaughing