| TeckTonik997 a întrebat:

Ce parere aveti despre urmatorul program de 4 sapatamani axat doar pe brate: http://www.t-nation.com/workouts/4-weeks-to-big-arms (programul e la jumatatea articolului)
Am 17 ani, 175cm, 70kg si bratele sunt destul de slab dezvoltate in opinia mea. Din profil bratul abia daca e 40% din latimea pieptului+spatelui.
Ar trebui sa incerc acest program pentru a stimula bratele pentru a fi la acelasi nivel cu alte grupe musculare?

3 răspunsuri:
| NDC12 a răspuns:

Tu iti schimbi antrenamentul din 3 in 3 zile?

| TeckTonik997 explică:

P.S. Pot in 2 din cele 4 zile de antrenament sa adaug si abdomen+cardio? Sau sa fac o zi separata doar cu abdomen si cardio serios (50min doar abdomen, spre exemplu)

| SiLaS a răspuns (pentru TeckTonik997):

De preferat sa nu te bagi peste grupele principale.Intr-o alta zi poti baga abdomen+cardio.
Referitor la acel antrenament: Nu este neaparat foarte bun pentru marirea bratelor deoarece poti face aceleasi aparate la brate de fiecare data.Nu trebuie sa schimbi aparatele.Asta depinde de modul in care te dezvolti si se face o data la 6 luni
Biceps : Extensii din culcat cu bara Z
: Gantere still hammer
: Extensii din stand cu bara dreapta
: Optional extensii cu sfoara bratele apropiata ca la bara H
Triceps : Extensii la bancuta
: Extensia bratelor la scripete cu priza in supinatie(ori extensia bratelor din culcat cu bara)
: Extensia bratelor cu bara deasupra capului.