| AlexSkillz19 a întrebat:

Ce pastile sa iau sa cresc? Calciu ar creste?

10 răspunsuri:
| BlankWhite a răspuns:

Odihneste-te.Somnul ajuta mult in dezvoltare si bineinteles fructele si legumele.

| AlexSkillz19 explică:

Am 1.66 la 14 ani fix si tata 1.74

| AlexSkillz19 explică:

Ce sa fac sa cresc 15 cm in 2 ani?

| Ovidiudan a răspuns:

Nu cred că există pastile de creştere, eu am 1, 85şi nu am luat nicio pastilă de,, creştere'' contează şi cum te dezvolţi tu.

| MirceaZah a răspuns:

Eu am facut inot timp de 3 ani (intre clasele a 5-a si a 8-a) si m-a ajutat foarte mult, m-am inaltat mult mai tare comparativ cu colegii de clasa, dar nu am auzit de nici o pastila de crescut.

| RAY a răspuns (pentru MirceaZah):

Ai crescut din cauza genetici tale nu ca ai facut inot

| RAY a răspuns (pentru MirceaZah):

80% este genetic, 20% alimentatie, doar pana la 3 ani se poate complica problema, bebelusi care nu primesc lapte matern sau au o alimentatie saraca in proteine vor dezvolta o inaltime mai mica plus alte probleme, tu numai ai ce face decat operatie atat

| CosticaCosmy a răspuns (pentru MirceaZah):

MirceaZah,dacă nu te superi imi poti spune ce înălțime și vârsta ai? Eu am 15 ani fara 3 saptamani si 1.84 si vreau sa intru la înot pe parcursul anului școlar pentru a creste deoarece am un prieten care la 15 ani si cateva luni avea 1.90 si as dori sa ajung si eu la înălțimea lui.Imi poti spune te rog înălțime a ta!

| MirceaZah a răspuns (pentru CosticaCosmy):

1.88, 32 ani

| Lupea_Diana_1986 a răspuns:

Calciul intareste oasele si dintii. Nu exista pastile pentru a creste. In caz ca te referi la cresterea in inaltime, poti face unele exercitii fizice si anume sarituri, sa joci basket, pentru ca facand aceste exercitii se produce o intindere a coloanei si a muschilor, care este foarte benefica pentru cresterea in inaltime, si in asa fel corpul este stimulat sa creasca. Sper ca te-am ajutat!