| Monti a întrebat:

Ce program aveti la sala pentru grupa picioarelor?
Nu reusesc sa cresc deloc in picioare, am citit tot felul de programe dar nu reusesc cu nimic poate este ceva ce imi scapa si am nevoie de ajutor!

Răspuns Câştigător
| JohnnyBi a răspuns:

Ia-ti sfatul tau cu ingreunarea cresterii si du-te la plimbare cu el prin parc.

numai geneticul ingreuneaza sau opreste cresterea. atat. restul sunt mituri pentru copii tampiti si naivi.
sau steroizii care pot opri cresterea prin calcifierea oaselor, dar nu intram in domeniul stero.

pot provoca probleme la coloana daca nu stii sa faci genoflexiuni corect. restul aparatelor nu, pentru ca stai cu spatele lipit de un scaun (fie ea presa, flexii, extensii, gambe). si daca nu stie sa faca geno corect, poate sa nu le faca. schimba cu fandari.

5 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Geno cu bara in spate 3 serii, 15-20 repetari
presa picioare 3 serii 5-8 repetari
ridicari de gambe la aparat 12-15 repetari 3 serii
ridicari de gambe din vertical, fiecare picior alternativ 10-12 repetari 4 serii
extensii si flexii la aparat 4 serii 12-15 aparat

| Monti explică (pentru JohnnyBi):

Iti multumesc ai mare dreptate si cu coloana si cu exercitiile dar se poate gen sa fac miercurea si sambata vreau sa fac de 2 ori pe saptamana picioare

| JohnnyBi a răspuns (pentru Monti):

E de ajuns 1 data si sa le dai bine. ca in rest poti sa mergi, sa alergi si acoperi nevoia de a2a zi.

| paulmicutz a răspuns:

Pai fac incalzirea foarte bine, dupa faci aceste exercitii http://www.culturism.ro/diverse/exercitii-coapse.html. Progresul nu o sa se vada in 2-3 saptamani. Trebuie sa ai rabdare si efertul iti va fi rasplatit.

| NikolassJust4you69 a răspuns (pentru paulmicutz):

Daca mergi la sala, eu iti recomand sa nu lucrezi prea mult picioarele da' nici deloc, pentru ca majoritatea exercitiilor pentru picioare iti pot provoca probleme la coloana sau iti ingreuneaza cresterea. asta e parerea mea, acum depinde de tine ce vrei sa faci. Bafta!:*

| JohnnyBi a răspuns (pentru NikolassJust4you69):

Ia-ti sfatul tau cu ingreunarea cresterii si du-te la plimbare cu el prin parc.

numai geneticul ingreuneaza sau opreste cresterea. atat. restul sunt mituri pentru copii tampiti si naivi.
sau steroizii care pot opri cresterea prin calcifierea oaselor, dar nu intram in domeniul stero.

pot provoca probleme la coloana daca nu stii sa faci genoflexiuni corect. restul aparatelor nu, pentru ca stai cu spatele lipit de un scaun (fie ea presa, flexii, extensii, gambe). si daca nu stie sa faca geno corect, poate sa nu le faca. schimba cu fandari.