| denis112 a întrebat:

Ce proteine mi.ati recomanda?, am 15 ani si fac sala de 3 luni!

Răspuns Câştigător
| zugaby a răspuns:

Cea mai buna proteina este True Mass,proteinele nu te afecteaza! Te afecteaza mai mult daca mananci ca porcul,deoarece obosesti ficatul, asa iei proteina sintetizata! Incearca True Mass! am luat si eu, si inca iau! Fac sala de la 16 ani! Baftawinking sper ca ti-am fost de ajutor

| Cosmin86 a răspuns (pentru zugaby):

True mass nu e proteina, e un weight gainer baza pe CARBOHIDRATI

Tu nici macar nu citesti ce iei?

18 răspunsuri:
| chelie91ptm a răspuns:

Universal animal - animal cuts 42 packs
universal animal - animal pak 44 packs

Pentru varsta ta cele mai bune ar fi:
bsn - endorush xtreme

| baru a răspuns:

Sall. Mega Mass, pentru varsta ta sunt cele mai bune. Dar incearca sa nu faci exces. Mai bine muncesti mai mult, iar masa si fibra vor ramane timp mai indelungat. Pa!

| mortallx a răspuns:

Niciuna,lactate,oua,carne de peste si carne fiarta...alea sunt proteine naturale.

| 4l3x a răspuns:

Lasa frate proteinele, da-le dq nu sunt bune, mai bine fa muschii naturalwinking

| Cosmin86 a răspuns (pentru 4l3x):

Alt retardat, proteine = mancare, proteine = NATURAL

| iulikka a răspuns:

Tine cont ca la varsta ta corpul este in plina crestere.
Poti sa iei cate proteine doresti acum, dar sa nu iti para rau pe viitor

| alexno2 a răspuns:

Proteine la 15 ani? tu crezi ca proteinele astea iti fac chiar asa de bine? mai bine ai incerca sa mananci sanatos multa salata uite pe aici alimente destul de bune http://www.acasatv.ro/......besti.html nu iti recomand proteinele.

| Cosmin86 a răspuns (pentru alexno2):

Tu ai habar macar ce sunt proteinele? sau aberezi ca asa iti place?

| Cosmin86 a răspuns:

Trecand peste toti copiii mici si RETARDATI care ti-au comentat, INTELEGE :

1. proteine = mancare ( carne, peste, branza, oua, lactate, legume )

Gasesti pe net continutul in proteine al alimentelor ( pieptul de pui are 20 %, branza cam 24 % proteine, un ou are 7 grame de proteine, etc. )

2. daca tu vrei suplimente, atunci cumpara proteina din zer sau din albus de ou, de la o firma de top ( gen dymatize, on, muscletech, etc. )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inainte de apela pe internet la tot felul de sfaturi privind indicatii de anumite proteine, eventual suplimente naturale, trebuie sa te adresezi medicului tau de familie, poate ai greutatea care se incadreaza in marja varstei tale, inaltime etc.
In urma unor analize, consultatii, medicul te poate indruma catre un nutritionist pentru sfaturi clare si pe care cineva si le asume.

Pe internet sfaturile de natura medicala pot sa fie foarte periculoase si oricand poti cade victima/cobaiul cuiva care nu-si asuma raspunderea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu fac sala si nu le recomand nici instructorul nu mi le-a recomandat daca vrei un corp calumea iti faci un program calumea si cu alimentatie corecta te faci John Cenawinking

| FlorinDiablo a răspuns:

In Primu rand nu te-as recomanda proteine deoarece acestea afecteaza hormoni si in plus eu sunt de parere ca mai bine cand dai un pumn sa ii muti capu decat sa arati ca un sifonier si sa loveste ca o baba!

| Cosmin86 a răspuns (pentru FlorinDiablo):

Proteine = carne, peste, branza, oua, alte lactate, unele legume

Cum iti afecteaza astea hormonii? tu stai toata ziua NEMANCAT?

Sau esti doar un COPIL IDIOT, prea handicapat sa stie ce sunt proteinele?

Răspuns utilizator avertizat
| darius1001 a răspuns:

Eu te-as sfatui sa intrebi pe cineva ce stie si vezi ce efect au il intrebi unu de 22 de ani a luat nu stiu ce proteina de la 36 in branda a avuns la 48 in 4 luni si sunt distruse ficatu plamani inima tot daca ei proteine te-as sfatui sa iei ceva medicamente de ficat sau de genu.

| Cosmin86 a răspuns (pentru darius1001):

Alt idiot... tu iei proteine ZILNIC, proteine = MANCARE

daca esti un HANDICAPAT care nu a citit o carte in viata lui, de ce aberezi?

du-te si comenteaza pe "copii mici si retardati", nu la "sport"