| lBroken69 a întrebat:

Ce tipuri de abdomene trebuie făcute pentru un 6 pack? Şi cum arzi mai repede grăsimile din zona abdomenului? Beau apa 2l pe zi,fac fotbal, 5 antrenamente pe sătămână,plus orele de sport,ce mă mai plim pe afară şi etc. După ora 8, în general nu mănânc.
Fundă cel mai ajutător răspuns!

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Da, cardio + alimentatie.

Alimentatie : fara carbohidrati. Atentie, NU fara grasimi, daca elimini carbohidratii, grasimile sunt ok, dar sa fie grasimi sanatoase ( peste, nuci, migdale, etc. ), nu slanina.

Antrenament : alergat, inot, sarit coarda, etc., minim 40 de minute la un antrenament.

8 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Pai eu fac abdomene in fiecare zi 300-500 dimineata si seara, beau 1, 5-2l de apa si in rest nu prea fac nimic. Eu asa am facut 6 pack. Bafta!

| lBroken69 explică (pentru Sn4k3):

Trebuie facute mai multe tipuri de abdomene..sa se antreneze toti muschii...Şi nu pot face atâtea abdomene într-o zi, pentru că 1.Am 14 ani...am antrenamente de fotbal, vin obosit plus 6 ore pe zi la scoala.

| Sn4k3 a răspuns (pentru lBroken69):

Stiu cum e, eu am 15 ani. Eu asa am facut., te poti uita pe youtube la mai multe tipuri de abdomene. Bafta!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Sn4k3):

"pe zi " = antrenament de COPIL MIC, muschii se dezvolta in zilele de pauza.

+ ca abdomene dimineata e o mare tampenie, buna sa-ti distrugi coloana.

In general dimineata NU faci exercitii de masa musculara, ca esti in stare catabolica.

Bine, daca vrei sa ramai un copil firav, fa in continuare asa.

| lBroken69 explică (pentru Cosmin86):

Ai un raspuns si pentru problema mea? big grin Daca te rog?

| Cosmin86 a răspuns (pentru lBroken69):

Da, cardio + alimentatie.

Alimentatie : fara carbohidrati. Atentie, NU fara grasimi, daca elimini carbohidratii, grasimile sunt ok, dar sa fie grasimi sanatoase ( peste, nuci, migdale, etc. ), nu slanina.

Antrenament : alergat, inot, sarit coarda, etc., minim 40 de minute la un antrenament.

| Rebe331 a răspuns:

Eu fac pe zi 4 min. de exercitii... Cauti pe YouTube ''Abdominales en 4 minutos para mujeres'' Pot sa iti spun ca am facut vara trecuta in fiecare zi 4 minute si seara in pat cateva abdomene simple si rezultatul e Woww ....Am cele mai sexy abdomene din clasa! laughing
Cate Kg ai?
Daca ai 50-60 eu spun sa nu iti faci griji si nu trebuie sa ti cura de slabire mananca normal! Sau daca tot vrei un regim anume mananca salate de fructe, legume evita lactatele, bea apa.
Succes! :*

| Rebe331 a răspuns (pentru Rebe331):

Esti baiat? laughing

| lBroken69 explică (pentru Rebe331):

Da,sunt baiat, 167 cm inaltime..si vreo 62-63 de kilograme..de slabit nu trebuie, pentru ca nu sunt gras laughingpoate 1-2 kg, dar mai mult nu.