| Pacquiao a întrebat:

Cei care chiar stiti... vreau si eu un program de alimentatie pentru masa musculara rapida happy Dimineata, la pranz si seara si gustari intre mese happy FUNDA happy
Astfel compar si eu programul vostru cu al meu happy

Răspuns Câştigător
| AlexSalutir a răspuns:

Incearca sa consumi in general doar proteine, daca consumi si alte chestii atunci pui si grasime, pe mine nu ma interesa sa pun grasime ci numai masa, eu spre exemplu am 3 mese pe zi si la fie care masa am o oare care gustare si o bucata/doua de carnat de curcan fiindca are cele mai putine calorii din categoria carnurilor din cauza ca nu are grasimi, in doua saptamani am pus 1, 6 kg si nu mai fac sala in prezent desi vreau sa pun cateva kg, uitete putin aici https://www.facebook.com/......017521304/ eu nu mananc seara, numai daca sunt nevoit atunci mananc lapte cu paine sau ceva usor peste noapte, gustarile raman la hotararea ta :)

| Anonymus01 a răspuns (pentru AlexSalutir):

Tu vrei sa pui muschi cu 3 mese pe zi? trebuie sa fii complet retardat sa crezi asta.
muschi pui cu 6 mese pe zi bogate in proteine si carbihidrati, nu cu 3 mese pe zi cu carnatilaughing))
la fiecare masa trebuie sa ai carne (pui, peste, vita, muschi de porc etc.) + cartofi, orez legume etc.
trebuie sa iti asiguri zilnic 2-2.5 gr. de proteina si 4 gr. de carbohidrati / kg. corporal.

8 răspunsuri:
| Cl3ar a răspuns:

Trebuie sa ai o alimentatie bogata in carne, branza, oua.Astea sunt sursele tale de proteine. Daca vrei poti sa iti cumperi si un concentrat proteic. Carbohidrati (si de astia ai nevoie) - cartofi, mazare, orez, fasole ( si acestea contin proteine dar se catalizeaza impreuna cu carnea). Mananca pana de saturi 4-5 mese pe zi.Succes!

| Pacquiao explică (pentru Cl3ar):

Mersi! Pai carne, oua,branza,lapte, fasole, iaurt, mazare, orez mananc.dar nu 5 mese pe zi happy Asta pentru ca nu simt nevoia...dar daca mananc 5 mese pe zi se dezvolta masa musculara mai rapid? Adica daca mananc prea mult poate ma ingras.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Pacquiao):

"poate ma ingras.", nu poti sa pui muschi fara grasime... ce bine era sa se poata happy

p.s. :cand ai mancat ultima data 5-6 fripturi pe zi? ( dar nu 1 zi, cel putin 1 an ).

| Pacquiao explică (pentru Cosmin86):

Si daca sunt slab,evident ca nu sunt foarte slab ca masa ma refer...fac tractiuni,flotari, abdomene, cu gantere, haltere, dar fac acasa..sunt reglabile happy Sunt cat de cat ok dar daca vreau sa maresc masa, trebuie sa fiu gras? Eu am forta, dar ca masa sunt slab in sensul ca nu am brate exagerat de mari sau piept exagerat de mare, de exemplu. Fara sa ma ingras fac degeaba? Si daca as continua sa fac(ceea ce o sa si fac) ce se va intampla? happy big grin

| Cosmin86 a răspuns (pentru Pacquiao):

Nu ma, ingrasarea e un efect secundar.

Cand mananci 2500-3000 kcal pe zi ( poatre mai mult ), pui si grasime odata cu muschi.

Cate mese ai pe zi?

| Pacquiao explică (pentru Cosmin86):

4 mese

| Cosmin86 a răspuns (pentru Pacquiao):

Si cam ce contin? Mananci peste 1 kg de carne pe zi?