| ady960 a întrebat:

Cine stie niste exerciti pentru facut piept si muschi?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Ce treaba au abdomenele cu pieptul?

abdomene = cele mai INEFICIENTE exercitii

14 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Du-te la sala si fa un antrenament doar cu exercitii grele

pentru piept recomand :

- 4 serii impins cu haltera orizontal
- 4 serii impins cu gantere inclinat
- 4 serii flotari la paralele cu greutati legate de tine

Mereu faci MAXIM 8 repetari, poti mai multe, maresti greutatea.

Si faci piept o data pe saptamana, in rest faci alte grupe.

Si o alimentatie bogata in proteine si carbohidrati, 4-5 mese CONSISTENTE pe zi.

Si o sa pui muschi

| MariusGomoi a răspuns:

Flotari si ridicare de greutati

| CristiMC a răspuns:

Sall, daca nu te duci la sala pentru piept fa flotari, tractiuni, abdomene, genoflexiuni, si ridicat pe varfuri pana te arde gamba

| Patty03 a răspuns:

Poti incepe cu niste abdomene si continui cu niste exercitii pe care le cauti pe youtube. Sunt o multime de tutoriale de acest gen. Cauta si acolo vei gasi tot ce ai nevoie. si de asemenea ca un mic sfat bea multa apa cu lamaie. Aceea te tine in forma si nu te lasa sa te ingrasi sau sa fi deshidratat. Bafta >big grin

| ady960 explică (pentru Patty03):

Mersi

| Patty03 a răspuns (pentru Cosmin86):

Pentru inceput iti intareste masa musculara, si abia apoi te apuci de alte exercitii. Poate tie nu ti-a mers cu abdomenele, insa asta nu inseamna ca sunt ineficiente. tongue

| Cosmin86 a răspuns (pentru Patty03):

Sunt ineficiente pentru ca forteaza aiurea coloana vertebrala, pentru abdomen exista alte exercitii mult mai bune

si iti intareste masa musculara la abdomen, el vrea la piept, observi diferenta?

| Patty03 a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu vrea doar piept ci vrea si muschi ( muschi nu doar ai pieptului ci si ai abdomenului ) Dar probabil tu l-ai putea ajuta mai mult in calitate de baiat, eu doar mi-am expus punctul de vedere. Mie mi se par ok si abdomenele dar probabil gresesc laughing Ajuta-l tu mai binewinking tongue

| Cosmin86 a răspuns (pentru Patty03):

Ia incearca in loc de abdomene :

- crunch pe minge de fitness
- ridicari de picioare din atarnat sau pe plan inclinat
- crunch la aparat

Sa vezi diferenta fata de abdomene

| Patty03 a răspuns (pentru Cosmin86):

Cand voi avea nevoie voi face, dar momentan chiar nu e necesar laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru Patty03):

Era vorba de altceva, sa observi diferenta intre exercitii, ca tu acum nu ai experienta DELOC

dar aparent esti prea proasta ca sa intelegi

| Cosmin86 a răspuns (pentru Patty03):

Ce treaba au abdomenele cu pieptul?

abdomene = cele mai INEFICIENTE exercitii

| georgyanna22 a răspuns:

Genofloxiunile si greutati pentru muschi

| adelaide123 a răspuns:

Cauta pe internet. sunt o gramada de exercitii acolo