| JusTPauL a întrebat:

Cum pot sa-mi dezvolt pieptul mai usor, repede?
Nu am prea mult timp de cand merg la sala, dar umeri, biceps, triceps, dorsal, chiar si picioarele s-au dezvoltat destul de bine.
La piept parca nici forta nu am, si ma lasa brusc puterile. Abia fac cu 60.
Mentionez ca inainte de antrenament iau pre-workout, bcaa, carbohidrati.
Ceva sfaturi sau antrenamente mai bun?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai nevoie de fortã, schimba programul in upper/lower sau full body, eu iti recomand 2-5 serii a câte 3-7 repetari, pana pui mai multa forta orice program 5x5 e bun.
Nu ai nevoie de volum exagerat maxim 5 serii cu 10, sau piramida inversã adicã 3-4 serii primul set il faci greu maxim 4-6 repetari dupã scazi greutatea si adaugi repetari, merge bine la gantere. Baftã

| JusTPauL explică (pentru anonim_4396):

Eu stiam ca e nevoie de minim 6 repetari la un set. Ca sa fie ceva de acel set.

| anonim_4396 a răspuns (pentru JusTPauL):

Ai nevoie si de fortã pentru a se obisnui sistemul nervos, dar si de frecventã, adicã antrenarea grupei de mai multe ori pe sapt Cu un volum scazut. De geaba faci multe repetari si izolare, daca nu ai o baza stabilã (fortã)prima datã.

| JusTPauL explică (pentru anonim_4396):

O sa incerc si asa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru JusTPauL):

Http://outalpha.com/the-out-alpha-novice-program/
Incearca acesta

9 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Nu cred ca e neaparat vina ta, poate ai gene proaste la piept. Antreneaza-l de 2 ori pe saptamana, odata forta, odata volum. Incearca sa faci cat mai corect miscarea.

| JusTPauL explică (pentru aXy99):

Sunt ectomorf., lung si subtire laughing
Pentru volum, multe serii cu greutati usoare? Forta putin dae greu?

| aXy99 a răspuns (pentru JusTPauL):

Exactwinking

| aXy99 a răspuns:

Ai grija cu prework-out-ul ala, are muuuulta cofeina. Nu il lua zilnic, corpul tau se obisnuieste si nu va mai avea efect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu iti recomand canalul tipului acesta: OFFICIALTHENX
Eu ma uit doar pentru ca imi place ce imi vad ochii ^^'