| yrynush a întrebat:

Cum sa slabesc? nu mananc dupa ora 6, mananc o data pe zi, beau 2 litri de apa pe zi si fac si sport. deci cum sa slabesc?

8 răspunsuri:
| xcristix a răspuns:

Nu e bine sa te infometezi, trebuie sa mananci des si cate putin.scrie pe google ce se intampla doctore calculatorul de calorii si acolo sa sa bagi niste informatii despre tine si o sa afli cate calorii arzi tu zilnic si in functie de cate arzi sa cauti diete de cate calorii ai tu nevoie.de ex daca tu arzi 2000 calorii zilnic fa-ti o dieta de 1500 calorii, sau cate calorii vrei tu sa dai jos zilnic. daca manaci rar orgasnismul o sa incetineasca arderile caloriilor, insa daca manci putin si des o o sa lucreze la maxim.

| dyana18 a răspuns:

Nu te infometa.e gresit sa mananci doar o data pe zi.si eu tin dieta acum dimineata trebuie sa mananci cel mai mult.de ex lapte cu cereale fitness si un fruc, sau daca esti satula doar laptele cu cereale.la amiza 100g de carne ori pui ori curcan facuta fara ulei si o felie de paine integrala cu salata si seara mananci doar fructe si un iaurt.si tine minte:bea doar apa! nu te abtine de la nimic, mananca de toate cate un pic fara sa te saturi.winkingwinkingptk daca tu te infometezi hai ca pote slabesti dar dupa ce ai ajus la rezultatul dorit te ingrasi imd si ajungi la mai multe kg decat ai avut.fa cum te'am sfatuit si slabesti sanatoswinkingbaftatongue

| yrynush explică (pentru dyana18):

da dar eu nu ma infometez niciodata. adica eu sunt de dimineata la liceu si de dimineata de abia ma trezesc dar sa mai si mananc:O:O. cand vin de la liceu pe la vreo 3 4 mananc ceva si apoi gata cu mancarea ca sa face 6. si pe la vreo 7 fac sport. de obicei in mai eu alerg dar acum e ff frig. si uite asa nu slabesc

| dyana18 a răspuns (pentru yrynush):

Trebuie sa mananci daca faci sport.at cand faci sport de unde consumi energie daca nu mananci? trezeste-te cu o jum de ora inainte de dim si neaparat trebuie sa mananci.la liceu mananci un fruct.cand ajungi acasa mananci c ti-am zis. ceva carne pe gratar(fripta fara ulei) sau o supica calda...si daca ink ti'e foame inainte sa faci sport mananca un fruct.si atat
winkingwinking

| xcristix a răspuns (pentru dyana18):

Atunci cand faci sport, daca nu ai mancare sa o arzi atunci se arde direct din grasimea corporala, deci e si mai bine daca faci sport dupa ce trece o vreme de cand ai mancat.

| dyana18 a răspuns (pentru xcristix):

Eu am avut un personal trainer si mi-a zis ca trebuie sa mancam sa avem energie.

| xcristix a răspuns (pentru dyana18):

Da ai energie dar slabesti mai usor asa, de exemplu la alergare trebuie sa alergi vreo 30 minute ca sa se arda mancarea din stomacul tau, dar daca dimineata inainte sa mananci alergi o sa ai foarte putina mancare in stomac si o sa arzi direct grasimea corporala, bine inteles sa nu faca eforturi foarte mari fara sa manance inainte