| LauncherS a întrebat:

Cum sa te refaci supa un antrenament? A trecut o si de cand am facut exercitii in forta si tot nu a trecut acea durere! Asta e bine? Si ce trebuie sa fac sa reduc din durere?

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Astepti sa treaca cateva zile si trece.

| LauncherS explică (pentru mgtow):

Se intampla ceva daca continui?

| mgtow a răspuns (pentru LauncherS):

Pot aparea leziuni musculare daca nu te odihnesti pana trece durerea.

| LauncherS explică (pentru mgtow):

Si ntotusi daca nmai continui,ca nu ma doare asa de tare, si fac iar exercitii in fiecare zii, nu imi creste masa musculara mai repede? Nu-i mai bine asa?

| mgtow a răspuns (pentru LauncherS):

Poti sa reduci la un numar mai mic ca sa nu ai probleme apoi in timp faci mai multe, masa musculara se dezvolta in cateva luni nu la instant.

| LauncherS explică (pentru mgtow):

Vroiam asta pentru ca m-a pus unul la skander si vreau sa-l pun si eu.Cu dreapta l-am mai pus dar cu stanga nu pot! Deci se poate sa-l pun in aproximativ o saptamana?

| mgtow a răspuns (pentru LauncherS):

In 3 saptamani cu program intens ar da roade dar risti sa faci probleme cu muschii tai daca tragi mult la fiare.

| LauncherS explică (pentru mgtow):

Adica la flotari si sticle cu apa happy

| mgtow a răspuns (pentru LauncherS):

Da chiar mi-ai dat o idee cu sticlele de apa faci mai multi muschi si nu stiam faza.

| LauncherS explică (pentru mgtow):

Mie mi-e zis-o tata ca stie de la cineva ca la inchisoare aia ne avand ce face ridicau sticle cu apa si astfel faceau muschi.

| negru30 a răspuns:

O aspirina si antrenament mai usor - nu trebuie sa faci in forta - ia-o incet

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai febra musculara asta inseamna ca ai facut prea mult efort...incearca sa iei o pauza macar 3-4 zile si apoi nu o sa te mai doara.si da este ceva normal

| Nureldin a răspuns:

rolling on the floor ma amuza raspunsurile, cu leziuni musculare cu proverbe vechi si altele laughing, nu te ingrijora e bine ca ai facut febra din aceast fapt rezulta ca muschi chiar au lucrat, si poti sa te antrenezi in continuare fara nicio problema, eu am febra musculara in fiecare saptamana si la picioare,piept,brate,spate,umeri, etc. Tot ce poti sa faci este sa mananci mai bine, fructe/lactate/legume/carne, iti poti lua o proteina izolata pentru refacerea tesutului muscular( muschiu se reface in 52 de ore ) de aceea nu e bine sa lucrezi aceeasi grupa zilnic, dex daca azi ai facut piept, maine faci picioare miercuri spate, urmand o zi de pauza. reiei umeri, brate, pauza, reiei! funda?

| LauncherS explică (pentru Nureldin):

Bine si in cam cat timp creste masa musculara? E posibil intr-o saptamana sau doua sa am o forta mult mai mare?

| Nureldin a răspuns (pentru LauncherS):

Nu este posibil asa ceva. Cu ambitie si rabdare o sa ajungi acolo unde vrei, masa musculara creste in timp, cam 1 cm in 3-4 luni depinde cum te antrenezi si de la om la om, dar cam atat ia 3-4 luni 1 cm