| Aflorin a întrebat:

Daca am 13 ani, fac 2 serii a cate 40 abdomene in fiecare zi, in cate luni o sa mi se vada patratelele?

10 răspunsuri:
| klau95 a răspuns:

Ideia ie ca trebuie sa faci 4-5 serii ca sa se vada rezultate bune nu doar 2.
De asemenea orce exercitiu se face cu serii.
Trage o vedere ---> http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474

| Hirako a răspuns:

Niciodata.Daca nu schimbi numarul lor si modul in care le faci nu se vor vedea rezultate.E ca si cum ai citi aceeasi propozitie de sute de ori, asteptandu-te sa devii geniu.

Fa programul asta de 3 ori pe saptamana, luni, miercuri si vineri : http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474

De asemenea, alearga in fiecare zi, ajuta mai mult decat ai crede.

| rutanklan a răspuns (pentru Hirako):

Aia cu alergatu o stiam si eu. Dar nu am crezut ca pot fi atatea modalitati de a face niste amarate de abdomene. This man deserves a prize.

| zxcv1234 a răspuns:

Din prima saptamana daca vei face 50 abdomene pe zi clar intr-o saptamana se vad dar nu multe.

| Cosmin86 a răspuns:

Nu fa in fiecare zi, asta e o manie a alora care habar n-au de sportul asta. Abdomenul il lucrezi de 2 ori pe saptamana, 3 tipuri de exercitii ( abdomene normale, crunch si ridicari de picioare ) 4 serii a cate 20 de repetari ( cand o sa poti mai multe pui o greutate pe tine, gen un disc pe piept sau o gantera in fiecare mana )

| zahy a răspuns:

Putine abdomene faci cand eram mic faceam seri de peste 100 din cate imi aduc aminte, esti tanar fi mai ambitios, Nu cred ca iti poate spune nimeni exact in cat timp faci patratele, continua sa faci exerciti si rezultatele vor veni.

| Andrei8805 a răspuns:

Nu este suficient sa faci abdomene. Ai nevoie de un exercitiu complex.
Urmeaza link-ul de mai jos:
http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474

| ovidiu96ful a răspuns:

Se vor face greu incearca sa ti niste greutati in mana de vreo 5kilograme si sa faci cu ele si daca poti sa maresti numarul de abdomene

| adnden a răspuns:

Ce sa-ti zic incearca mai mult eu fac cam 1500-1700 pe zi deja in 2-3 sap se simtea tare deja daca ajungi la 2 luni ti se vede

| Cosmin86 a răspuns (pentru adnden):

1500-1700 pe zi? O asemenea aberatie nu am mai auzit... si daca ai putea sa faci atatea NU REZOLVI NIMIC, mai bine pui greutate si faci mai putine.
Ajung 200 / saptamana, in 3 exercitii diferite, 4 serii fiecare