| anonim_4396 a întrebat:

Dacă eşti mai gras adică nu în sensul gras de tot cu burtă mă refer mai plinuț se vor vedea mai bine muşchii după ce scapi de grăsime?
Din câte am înțeles cei care sunt mai plinuți au un precentaj mai mare de masă musculară doar că trebuie să scape de țesutul adipos

Răspuns Câştigător
| costicj a răspuns:

Este parțial adevărat. Cei predispuși genetic spre grupa endomorfă, au o anume construcție a scheletului, ce le va aduce într-un anume procent o anume formă a musculaturii, iar tot grupa asta are oamenii cu forța cea mai mare, în majoritatea timpului. Dacă scapi de grăsime se vor vedea dea mușchii existenți. Dacă vrei ca ei să fie dezvoltați, trebuie munciți prin antrenamente și nutriție corespunzătoare.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun, dar tu confunzi masa imensa de grasime a grasilor/obezilor cu musculatura, ceea ce nu este adevarat. Grasii au mult mai tesut adipos decat slabi, pentru ca mai au strat de grasime si pe organe, la interior.

| ForeverAlone97 a răspuns:

Depinde de dieta. Daca nu consumi suficiente proteine risti sa dai jos din masa musculara.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Să zicem.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Până la urmă tot mișcarea dezvoltă si menține musculatura

| Queen003badgirl678idkk a răspuns:

Da asa este

| gothicchild0899 a răspuns:

Salut! Nu neaparat, dar e posibil.