| osimplafataaaa a întrebat:

Daca fac 500 de abdomene pe zi si am doar putina burta, în 4 zile pot sa-mi formez burta frumoasa?

14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

De ce nu sari in picioare fara coarda?
1 minut sari, 1 minut pauza =asa macar o ora pe zi =300 de calori
cu cat intensitatea este mai mare =cu atat se arde mai multa grasime abdominala
Poate HIIT să reducă grăsimea stomacului? Răspunsul este da, potrivit unei meta-analize din 2018, care a analizat 39 de studii care au implicat 617 subiecți. „HIIT a redus semnificativ masa totală (p = 0, 003), abdominală ( p = 0, 007 ) și viscerală (p = 0, 018)," au spus autorii studiului.15 dec. 2020

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

500 de abdomene pe zilnic? Pentru un incepator nu cred ca e in posibil.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Citeste atent cand ma citesti, am scris clar ca intensitatea conteaza, saritul in picioare iti fuce pulsul la 150, perfect pentru a arde grasimi,abdomenule iti ucide coloana, nici un antrenor de sport nu recomanda asemenea prostie, daca vrei iti trimit un pdf cu sute de exerciții doar cu corpul tau, fara aparate, fara nimic

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu toti avem 150 de grame de super viteza, se numeste glicogen, ca sa o arzi ai nevoie ca pulsul sa atinga minim 150 sau 180, recomand hit, eu pot arde 500 de calori intr o ora

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

M-am referit excplicit la abdomene, eu fac ceva-ceva miscare: genuflexiuni si intinderi si pentru brate exercitii cu sticle de suc ridicate de sute de ori in mai multe directii laughing Iar daca vremea si cheful imi permite Joggin la 5 dimineata bag viteza extra cand ma fugaresc maidanezii

suntserios
| suntserios a răspuns:

In 4 săptămâni da

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Deloc, poate intr-un an daca te ti serios de treaba de exercitii

| Catrice a răspuns:

Dacă zici ca te tine, go on

| raMLesS a răspuns:

Nu dar o sa-ti nenorocesti coloana.

| Zuzu1991 a răspuns:

Trebuie sa faci cel putin 2mii
si tot o sa ai burta
poti sa ai patratele perfecte, SUB grasimea de pe burta
burta nu scade decat din alimentatie, sportul ajuta partial prin arderea caloriilor si atat, iar abdomenele in sine nu au nici o legatura cu slabitul, doar cu faptul ca dupa ce reusesti sa slabesti (din alimentatie) o sa ai patratele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| Andresso a răspuns:

Intr-o saptamana, da, e posibil. Incearca.

| CassiusAlexander a răspuns:

Absolut nu.

| InYourMind a răspuns:

4 luni, da, o sa se vadă niște pătrățele