| Alexashadow a întrebat:

Daca fac exercitii fizice si mananc ce se intampla? Ma ingras sau se depune tesut muscular?

10 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Te mentii.

| Adrianetc a răspuns:

Trebuie sa mananci cu o ora inainte de exercitiile fizice, si imediat dupa exercitii ca corpul tau sa absoarba proteinele si ce este esential pentru corp, tot odata ai grija si ce mananci, fara prajeli fast food si porcarii d-astea, mananca lucruri bogate in proteine, carne oua branza lapte. daca o ti tot asa si cu un program bun o sa se vada, dar tot o sa te ingrasi putin

| CulturismFitness a răspuns:

Conteaza foarte mult ce mananci. Continutul caloric pentru cresterea masei musculare este de 55% carbohidrati, 30% proteine si 10% grasimi sanatoase. Iti poti calcula necesarul caloric zilnic aici: http://www.culturismfitness.ro/servicii/

Răspuns utilizator avertizat
| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Nu e bine sa mananci inainte dea sa faci ceva sport

| Michaelis a răspuns:

Nu este bine sa mananci si sa faci sport pentru ca poti sa faci infart cand alergi, este bine sa mananci dupa ce ai terminat cu exercitiile.
Cand mai intai vrei sa mananci si sa faci sport imediat nu prea ii bine, dar daca trce asa o jumatate de ora poti sa faci linistit pentru ca ce se depune dupa ce alergi se duce in mare parte.
Sper ca te-am ajutat, si iti urez bafta.

| ilfenomeno18 a răspuns:

Te ingrasi

| Flavyus07 a răspuns:

De fapt nu e bine sa mananci inainte de exercitile fizice, dar din mancare iti ei energie asa ca nu se intampla nimic mai mult te ajutawinking incearaca sa mananci cu multe proteine si o sa faci o masa musculara frumoasa.

| Modiana a răspuns:

Trebuie sa mananci inainte sau dupa cu 2 ore! nu poti manca imediat dupa ce ai depus efort fizic.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Modiana):

Cand faci sala pentru masa musculara e recomandat sa mananci la 30, maxim 60 de minute dupa, e cea mai importanta masa, atunci muschii "absorb" cel mai bine proteinele (sinteza proteinelor este maxima)