| Cedry2k8 a întrebat:

Daca mananc mancare bogata in proteine sau daca mananc lactate sau carbohidrati, si fac si exercitii fizice(nu in fiecare zi), mi se dezvolta masa musculara? Credeti-ma, sunt paralel cu chestiile astea, si vreau sa fiu mai solid, nici gras dar nici foarte slab

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Da, ti se dezvolta.

| alin100 a răspuns:

Da,te vei dezvolta, dar depinde si de cate proteine si cati carbohidrati mananci si de felul antrenamnetelor.Trebuie sa mananci 2 g proteina per kg si 4 g carbohidrati per kg, iar antrenamentele trebuie sa fie foarte intense. Spre exemplu daca greutatea ta este de 50 de kg, vei consuma 100 g proteine si 200 g de carbohidrati.